niedziela, 17 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > Będzie duuużo śmiechu. Festiwal Komedii SZPAK już nadlatuje

Będzie duuużo śmiechu. Festiwal Komedii SZPAK już nadlatuje

Będzie duuużo śmiechu. Festiwal Komedii SZPAK już nadlatuje
Data publikacji: 2019-11-05 17:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-05 18:08
Wywietleń: 336 426042

W tym miesiącu rozpocznie się 13. Festiwal Komedii SZPAK, czyli największe na Pomorzu Zachodnim święto komedii. Znamy program tej szczecińskiej imprezy.

Tegoroczny festiwal rozpocznie się 29 listopada i potrwa do 2 grudnia, a większość imprez odbędzie się w Starej Rzeźni. Zainauguruje go konkurs stand-up, podczas którego w szranki stanie sześciu komików. O tym, kto zwycięży, zdecyduje publiczność. Konkurs poprowadzi Katarzyna Piasecka, a gwiazdą wieczoru będzie zwyciężczyni ubiegłorocznego SZPAK-a Magda Kubicka.

– Festiwal Komedii SZPAK odbywa się w Szczecinie od marca 2007 roku, kiedy to grupa zapaleńców, skupiona wokół sceny kabaretowej w legendarnych już Kontrastach, postanowiła zorganizować własny przegląd. Obecnie SZPAK jest największym wydarzeniem związanym ze sztuką komedii w regionie Pomorza Zachodniego i jednym z ważniejszych tego typu festiwali w Polsce – informuje Karolina Płotnicka-Błach, rzeczniczka prasowa festiwalu. – Przez te trzynaście lat realizacji zmieniły si$ nie tylko nazwa i miejsca realizacji, ale i forma festiwalu. SZPAK proponuje to co na polskiej estradzie najlepsze - niezależnie od tego czy jest to spektakl teatralny, monodram, kabaret, improwizowane sztuki dla najmłodszych czy niezwykle popularny w ostatnim czasie stand up.

30 listopada i 1 grudnia odbędzie się dobrze już znany maluchom i rodzicom SZPACZEK DLA DZIECI. Tym razem wystąpią aktorzy Impro z Krypty.

- Zanim SZPAK wyląduje w Szczecinie, odwiedzi - między 24 a 29 listopada - swoje gniazda w regionie i sprawdzi czy mieszkańcy nie utracili dobrego humoru - mówi rzeczniczka imprezy. - Podczas wydarzeń w regionie wystąpi Kasia Piasecka, która na publiczności będzie testować swój najnowszy program. Szykuje się jazda bez trzymaki! „Stand-uperkę” supportować będzie Janusz Pietruszka, który ostatniego dnia ustąpi miejsca Ewie Stasiewicz. Gospodarzem spotkań SZPAKA w REGIONIE będzie Damian „Vikigng” Usewicz.

W dwa ostatnie dni Festiwalu Komedii SZPAK wystąpi w Szczecinie Abelard Giza ze swoim nowym programem pt. „Piniata”. Niestety, mamy złą wiadomość dla tych, którzy nie kupili biletów na te pokazy - zostały one bowiem wyprzedane. Bilety na wszystkie pozostałe wydarzenia są dostępne na: bilety.fm.

(MON)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: wydarzenia w ramach tegorocznego festiwalu SZPAK przedstawili, na wtorkowej konferencji prasowej, m.in. Anna Bańkowska - członek zarządu województwa zachodniopomorskiego i Krzysztof Soska – zastępca prezydenta Szczecina 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie