poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Kultura > Będzie duuużo śmiechu. Festiwal Komedii SZPAK już nadlatuje

Będzie duuużo śmiechu. Festiwal Komedii SZPAK już nadlatuje

Będzie duuużo śmiechu. Festiwal Komedii SZPAK już nadlatuje
Data publikacji: 2019-11-05 17:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-05 18:08
Wywietleń: 568 426042

W tym miesiącu rozpocznie się 13. Festiwal Komedii SZPAK, czyli największe na Pomorzu Zachodnim święto komedii. Znamy program tej szczecińskiej imprezy.

Tegoroczny festiwal rozpocznie się 29 listopada i potrwa do 2 grudnia, a większość imprez odbędzie się w Starej Rzeźni. Zainauguruje go konkurs stand-up, podczas którego w szranki stanie sześciu komików. O tym, kto zwycięży, zdecyduje publiczność. Konkurs poprowadzi Katarzyna Piasecka, a gwiazdą wieczoru będzie zwyciężczyni ubiegłorocznego SZPAK-a Magda Kubicka.

– Festiwal Komedii SZPAK odbywa się w Szczecinie od marca 2007 roku, kiedy to grupa zapaleńców, skupiona wokół sceny kabaretowej w legendarnych już Kontrastach, postanowiła zorganizować własny przegląd. Obecnie SZPAK jest największym wydarzeniem związanym ze sztuką komedii w regionie Pomorza Zachodniego i jednym z ważniejszych tego typu festiwali w Polsce – informuje Karolina Płotnicka-Błach, rzeczniczka prasowa festiwalu. – Przez te trzynaście lat realizacji zmieniły si$ nie tylko nazwa i miejsca realizacji, ale i forma festiwalu. SZPAK proponuje to co na polskiej estradzie najlepsze - niezależnie od tego czy jest to spektakl teatralny, monodram, kabaret, improwizowane sztuki dla najmłodszych czy niezwykle popularny w ostatnim czasie stand up.

30 listopada i 1 grudnia odbędzie się dobrze już znany maluchom i rodzicom SZPACZEK DLA DZIECI. Tym razem wystąpią aktorzy Impro z Krypty.

- Zanim SZPAK wyląduje w Szczecinie, odwiedzi - między 24 a 29 listopada - swoje gniazda w regionie i sprawdzi czy mieszkańcy nie utracili dobrego humoru - mówi rzeczniczka imprezy. - Podczas wydarzeń w regionie wystąpi Kasia Piasecka, która na publiczności będzie testować swój najnowszy program. Szykuje się jazda bez trzymaki! „Stand-uperkę” supportować będzie Janusz Pietruszka, który ostatniego dnia ustąpi miejsca Ewie Stasiewicz. Gospodarzem spotkań SZPAKA w REGIONIE będzie Damian „Vikigng” Usewicz.

W dwa ostatnie dni Festiwalu Komedii SZPAK wystąpi w Szczecinie Abelard Giza ze swoim nowym programem pt. „Piniata”. Niestety, mamy złą wiadomość dla tych, którzy nie kupili biletów na te pokazy - zostały one bowiem wyprzedane. Bilety na wszystkie pozostałe wydarzenia są dostępne na: bilety.fm.

(MON)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: wydarzenia w ramach tegorocznego festiwalu SZPAK przedstawili, na wtorkowej konferencji prasowej, m.in. Anna Bańkowska - członek zarządu województwa zachodniopomorskiego i Krzysztof Soska – zastępca prezydenta Szczecina 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie