sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Atrakcje dla dzieci online – na weekend

Atrakcje dla dzieci online – na weekend

Atrakcje dla dzieci online – na weekend
Data publikacji: 2020-06-04 21:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-04 21:24
Wywietleń: 343 458028

Jakie atrakcje online czekają w ten weekend na dzieci? 

Zuzu i Lulu

"Pleciuga plecie w necie" to nowa propozycja internetowa szczecińskiego Teatru Lalek Pleciuga. Codziennie zatem, od wtorku do piątku o godz. 18, na dzieci czeka sporo atrakcji na kanale YouTube tej sceny. Jakie? Niecodzienne spotkania z aktorami, czytanie wierszy, alfabet teatralny i wiele innych niespodzianek. W piątek (5 czerwca) odbędzie się spotkanie z Zuzu i Lulu, czyli bohaterkami spektaklu pt. ... "Zuzu i Lulu",  a także odtwórczyniami tytułowych ról, czyli Katarzyną Majewską i Edytą Niewińska-Van der Moeren.

Przygody Sindbada Żeglarza

W sobotę i niedzielę (6 i 7 czerwca) - kolejna odsłona „Weekendowych Poranki z Pleciugą”. Dzieci zatem będą mogły obejrzeć spektakl tej sceny na kanale YouTube, w oba dni o godz. 11. Wtedy zostanie zaprezentowane, w dwóch częściach (każda część innego dnia) przedstawienie pt. "Przygody Sindbada Żeglarza". To spektakl dla dzieci w wieku szkolnym, przepiękna opowieść o poszukiwaniu samego siebie i niemożliwym do uniknięcia poczuciu niespełnienia. Oto bowiem za namową potwora z głębin, nie bez powodu zwanego Diabłem Morskim, młody i spragniony przygód Sindbad wyrusza w świat. Podczas swych podróży zwiedzi magiczne krainy, stanie twarzą w twarz ze śmiertelnymi niebezpieczeństwami, pokocha piękne księżniczki i pozna gorycz niespełnionych marzeń. Czego się dowie o sobie? Jak wielkim hartem ducha, mądrością i odwagą się wykaże? Z czym powróci do Bagdadu, do domu, w którym czeka okropny grafoman, samozwańczy wieszcz wszech czasów, Wuj Tarabuk?

Zdrowie książki 

Szczeciński Dom Kultury "13 Muz" organizuje rozmaite, ciekawe zajęcia dla dzieci w ramach warsztatów online pt. "Domowy Animator Kultury". W sobotę i niedzielę na profilu na Facebooku tej instytucji, a także na kanale YouTube, zaplanowane są "Książkowe warsztaty - zdrowie książki". Sobotnie zajęcia rozpoczną się w południe, a niedzielne - o godz. 14.

- Są książki, które pomagają zrozumieć małe i duże emocje, ćwiczyć język i buzię, niektóre pomagają zasnąć i takie, co oswajają ze strachami. Kolejne „Książkowe Warsztaty” będą właśnie o takich książkach- informuje Kamil Robak, specjalista ds. promocji Domu Kultury „13 Muz”. - Bywają lekiem „na całe zło” i pokazują małemu czytelnikowi, jak można przy pomocy dorosłego, poradzić sobie w trudnej sytuacji – bez magii, czarów i wróżek, bo w życiu emocje przeżywa się właśnie tak – realnie. O książkach i bajkach terapeutycznych, o ich wartościach, o tym jak z nich korzystać, o tym jak dużo potrafią wnieść w życie dziecka i pomóc zrozumieć świat, o książkach, które uczą więcej niż podręczniki w pierwszy czerwcowy weekend opowie autorka e-bookowych ilustracji, współautorka projektu „Twoje zdrowie jest w Twoich czystych rękach”, specjalista-pedagog Aleksandra Głowacka.

(MON)

Fot. Karolina Machowicz

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie