Środa 26 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Artyści malowali światłem

Data publikacji: 2022-01-14 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-14 09:47
Artyści malowali światłem
 

Wernisaż prac uczennic i uczniów szczecińskiego Technikum Kreatywnego (szkoły kształcącej w zawodach - technik fotografii i multimediów) odbędzie się w piątek (14 stycznia) w Inkubatorze Kultury (aleja Wojska Polskiego 90 w Szczecinie) o godz. 17. Wystawa nosi tytuł: „Kiedy jest?”, a jej kuratorem jest Kamil Winnicki.

- Prace uczennic i uczniów to portrety, które zostały stworzone na długim czasie naświetlania. Dzięki tak wydłużonej ekspozycji młodzi artyści mogli malować światłem, tworzyć podwójną ekspozycję czy naświetlać w taki sposób, aby wypełnić barwami kadr - informuje Magda Roman, specjalistka ds. animacji i promocji w INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury. - Na zdjęciach został uchwycony ruch, czyli główny motyw, który chcieliśmy pokazać. Czas powstawania zdjęcia, ruch światłem, rozmycie ukazują jedną z zatrzymanych klatek wybranych przez autorki i autorów zdjęć. Kompozycje w zdjęciach, jak i finalna wersja zdjęcia wyglądają jakby kadry były wyciągnięte z gry komputerowej czy filmów science fiction. Zaznaczyć trzeba w nich brak użycia jakiejkolwiek edycji. Ważnym aspektem tworzenia tych prac było zaangażowanie dużej grupy uczniów. Zazwyczaj przy jednym zdjęciu pracowało około ośmiu osób.

Oto autorki i autorzy zdjęć: Angelina Dobreńko, Julia Tomaszewska, Oliwia Zasim, Maja Gajowiecka, Hanna Wardęga, Lucius Cwikowski, Zuzanna Iwan, Paweł Krutul, Monika Cieszyńska, Klaudia Jurga, Wiktor Hawryluk, Edgar Junda, Natalia Kamińska,  Maciej Wojtkowiak i Damir Serheiev.

Wystawę będzie można obejrzeć do 28 stycznia. Z uwagi na okazyjne wynajmowanie sal wystawienniczych, osoby, które chciałyby zobaczyć ekspozycję po 14 stycznia, proszone są o ustalenie wizyty telefonicznie, pod numerem: 91 424 04 64.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA