Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

ArtFestiwal w Stargardzie. Lało, ale sztuka żyła wszędzie [GALERIA] (akt. 1)

Data publikacji: 2022-05-22 11:28
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-23 10:55
ArtFestiwal w Stargardzie. Lało, ale sztuka żyła wszędzie
 

Pogoda pokazała w sobotę (21 maja) podczas stargardzkiego ArtFestiwalu swoje bezlitosne oblicze. Mimo deszczu, stargardzianie korzystali jednak z wszechobecnej w mieście sztuki. Ta była w instytucjach kultury, szkołach, zabytkach, pubach i restauracjach, a także pod chmurką; na rynku, w parku Chrobrego, przy Bastei, na parkingu przed SCK. Woda zalała jednak Katakumby, pomieszczenia w muzealnej kamienicy, gdzie prezentowana była wystawa Maksymiliana Ławrynowicza "Piękne i Bestie".

- Wystawa z przyczyn technicznych zostaje zamknięta do odwołania - poinformowało po kilku godzinach od otwarcia Stargardzkie Centrum Kultury, główny organizator ArtFetiwalu.

Stargardzianie, mimo brzydkiej pogody wychodzili z domów, by obcować ze sztuką. Można było brać udział w koncertach, oglądać wystawy, pokazy tańca, brać udział w warsztatach artystycznych. Tegoroczny ArtFestiwal odbywa się z ukraińskimi akcentami. Można było podziwiać ukraińskie hafty i wystawę, słuchać ukraińskich pieśni.

Dziś, w niedzielę 22 maja, drugi dzień ArtFestiwalu. Podobnie jak wczoraj, artyści będą czekać na miłośników sztuki w wielu miejscach. Przy Młodzieżowym Domu Kultury wiele atrakcji czeka na najmłodszych.

Szczegółowy program ArtFestiwalu znajduje się na stronie internetowej SCK. O godz. 19.30 w Teatrze Letnim - gitarowy rekord Stargardu. Miłośnicy tego instrumentu wspólnie zagrają utwór rockowego zespołu Led Zepelin pt. „Whole lotta love”.

W niedzielę, aura już była dla artystów łaskawsza. Imprezy w różnych punktach miasta trwały do późnego wieczora.

Tekst i zdj. Wioletta Mordasiewicz

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA