Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Arka polskiego designu

Data publikacji: 06 października 2018 r. 16:11
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:51
Arka polskiego designu
Fot. Arleta Nalewajko  

Kontener, a w nim perły polskiego wzornictwa - m.in. Romana Modzelewskiego fotel RM58 classic, Czesława Knothe krzesło GRID55, Rajmunda Teofiala Hałasa stolik, taboret IMUGO oraz regał, a do tego „patyczak" Mariana Grabińskiego, Józefa Cherowskiego kultowy fotel 366 czy Lubomira Tomaszewskiego serwisy i figurki zaprojektowane dla Fabryki Porcelany AS Ćmielów. To i jeszcze więcej do zobaczenia na pl. Orła Białego w Szczecinie. Za sprawą Mobilnego Instytutu Kultury.

To pozycja obowiązkowa - do zobaczenia - dla miłośników polskiego designu. Na ekspozycji są bowiem nie tylko meble, szeroko rozumiana ceramika, elementy grafiki użytkowej, ale równie przedmioty codziennego użytku, nawet opakowania.

„Wystawa jest przekrojową ekspozycją prezentującą polski design i osiągnięcia polskiego wzornictwa na przestrzeni minionego stulecia. Wybrane obiekty reprezentują kolejne dekady, od zyskania przez Polskę niepodległości aż po współczesność. Na wystawie prezentujemy obiekty ikoniczne, jak i nieoczywistych bohaterów dnia codziennego. Wybrane eksponaty odzwierciedlają ducha swoich czasów" - napisali autorzy ekspozycji ph. Polish Culture Trip 2018.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie MiastoHolizm, a jego kuratorką Magdalena Kalisz.

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Polish Culture Trip to międzynarodowy, objazdowy projekt prezentujący polską kulturę za pośrednictwem przearanżowanego, portowego kontenera zwanego Mobilnym Instytutem Kultury. Wystawa Polish Culture Trip, ukazująca przykłady polskiego wzornictwa, cumuje w Szczecinie do 9 października.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

"polski design"
2018-10-07 10:03:27
- jajakobyły komuszy uczeń znam określenie "polskie wzornictwo", czas umierać! Pani Ewa od polskiego już nie pomoże chociaż się bardzo stara.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA