Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

KIDS LOVE DESIGN

Data publikacji: 01 kwietnia 2016 r. 14:48
Ostatnia aktualizacja: 01 kwietnia 2016 r. 14:48
KIDS LOVE DESIGN
 

O 5 zmysłach z okazji 5. edycji festiwalu 6 maja 2016 roku rozpocznie się w Szczecinie 5. edycja KIDS LOVE DESIGN. W 2012 roku był to pierwszy festiwal designu w Szczecinie i jednocześnie pierwszy festiwal designu dla dzieci w Polsce.

Teraz Fundacja ARTmosphere – organizator – zaprasza młodszych i starszych do refleksji nad rolą i miejscem zmysłów w naszym życiu, sztuce i projektowaniu. Współczesna kultura uprzywilejowała społecznie wzrok i słuch. Dotyk, smak i zapach „zepchnęła” w przestrzeń prywatną codziennego doświadczania. Zmysły zostały od siebie oddzielone, a tym samym możliwe doświadczanie świata „spłaszczone”.

Tegoroczna edycja KIDS LOVE DESIGN inspiruje do ponownego obudzenia i zintegrowania 5 zmysłów człowieka. Przesłanie to dotyczy zarówno artystów, projektantów, odbiorców sztuki, jak i każdej osoby świadomie poruszającej się po meandrach współczesnego świata. Najważniejszym punktem programu 5. edycji będzie wystawa „PROJEKT CZŁOWIEK _ DIZAJN MA SENS(5S)” (ang. „senses” – zmysły). Ukazuje ona aspekty projektowania oraz podstawowe cechy polskiego designu w kontekście zmysłów człowieka. Na wystawę składają się obiekty materialne, animacje, ilustracje, jednak przede wszystkim doświadczenia interaktywne. Każdy element wystawy – wytwarzany tradycyjnie, manufakturowo bądź powstały przy wykorzystaniu innowacyjnych i zaawansowanych technologii – wprowadza w fascynujący świat doznań. Wystawa, dzięki wykorzystaniu takich technologii jak rozszerzona rzeczywistość (AR) ma charakter ściśle interaktywny i skupia się na doświadczaniu przez zabawę, a przez to angażuje wszystkie zmysły.

5. edycja KIDS LOVE DESIGN to także wyjątkowa szansa na spotkanie warsztatowe z Martą Siembab.

– Jestem jedynym polskim senselierem, niezależnym ekspertem przekazującym wszechstronną wiedzę związaną ze zmysłem węchu. Działam na terenie całej Europy szkoląc profesjonalistów z branży perfumiarskiej i przekładam język zmysłów na praktyczne rozwiązania dla biznesu – mówi o sobie.

Festiwal rokrocznie oswaja z pojęciem designu w sposób przystępny i swobodny. Poprzez aranżację przestrzeni wystawienniczej tworzy miejsce do wspólnej zabawy, nauki oraz doświadczania tego, czym design jest.

Festiwal to także warsztaty. W tym roku jeszcze więcej miejsca zajmuje doświadczanie przez zabawę, mniej prezentowanie sztuki i designu. Festiwal zostanie otwarty 6 maja br. w szczecińskiej Trafostacji. Udział w festiwalu jest bezpłatny, nie ma ograniczeń wiekowych.

Organizatorem festiwalu KIDS LOVE DESIGN 2016 jest Fundacja ARTmosphere. Strona festiwalu: www.dsgnfestival.com Współorganizator: Media Dizajn Główny partner: Szczecińska Agencja Artystyczna Partner: TRAFO Trafostacja Sztuki

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA