Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Algorytm, czyli antidotum na najbardziej depresyjny dzień w roku

Data publikacji: 2022-01-16 08:41
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-16 08:41
Algorytm, czyli antidotum na najbardziej depresyjny dzień w roku
Foto: Rafał Groth  

W poniedziałek (17 stycznia) odbędzie się premiera teledysku do piosenki Konrada Słoki pt. „Algorytm”. To pierwszy singiel promujący solową płytę szczecińskiego artysty - zatytułowaną „Stare śmieci”. Premiera piosenki zaplanowana jest w tzw. Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku. Termin ten został wyznaczony za pomocą wzoru matematycznego, a stan zdrowia psychicznego (według jego autora) można przedstawić za pomocą algorytmu.

Konrad Słoka to muzyk, multiinstrumentalista, wokalista, autor tekstów. Pochodzi ze Szczecina. Jego muzyka to połączenie liryczności folkowych ballad i bezkompromisowej punkowej energii. Teksty Konrada są bezpośrednie, opowiadają w niezwykły sposób o zwykłych, z pozoru, sytuacjach z otaczającej rzeczywistości, unikając przy tym pretensjonalności i egzaltacji poezji śpiewanej.

"Piosenka jest osobistą pocztówką muzyczną wysłaną z okazji Nowego Roku 2022. Artysta proponuje słuchaczom, aby nie poddawali się niepokojącej rzeczywistości, lecz szukali ukojenia w relacjach z bliskimi. Zwraca uwagę jednocześnie na ważne niuanse łączące ludzi, których nie sposób przedstawić za pomocą matematycznego wzoru" - informuje wydawca płyty. 


Teledysk do utworu, w reżyserii Adama Barwińskiego, został zrealizowany przez kolektyw filmowy "Kinomotiv". Główne role zagrali aktorzy Teatru Współczesnego w Szczecinie: Ewa Sobiech i Grzegorz Młudzik. Zdjęcia do klipu odbyły się w klubokawiarni „Sorrento” w Szczecinie.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA