Piątek 03 lutego 2023r. 
REKLAMA

12 bestsellerów za darmo. Miejska Biblioteka Publiczna w ogólnopolskiej akcji

Data publikacji: 2021-11-14 14:12
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-14 14:12
12 bestsellerów za darmo. Miejska Biblioteka Publiczna w ogólnopolskiej akcji
 

Do końca listopada wszyscy szczecinianie zapisani do Miejskiej Biblioteki Publicznej mogą bezpłatnie skorzystać z dwunastu książek w formie e-booków, a dziesięć z nich mogą posłuchać. MBP po raz kolejny bowiem dołączyła do akcji Czytaj PL. 

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zeskanować kod QR, który znajduje się na stronie MBP oraz na plakatach w filiach bibliotecznych. Potrzebne jest także ściągnięcie na telefon aplikacji Woblink.

Na liście dostępnych książek znajdują się następujące pozycje: Kornel Filipowicz „Formikarium” (Wydawnictwo Znak), Anna Kańtoch „Wiosna zaginionych” (Wydawnictwo Marginesy), Tomasz Lem „Awantura na tle powszechnego ciążenia” (Wydawnictwo Literackie), Stanisław Lem „Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników” (Wydawnictwo Literackie), Aleksandra Lipczak „Lajla znaczy noc” (Wydawnictwo Karakter), Robert Małecki „Żałobnica” (Czwarta Strona), Tomasz Michniewicz „Chwilowa anomalia” (Wydawnictwo Otwarte), Marcin Mortka „Nie ma tego złego” (Wydawnictwo SQN), Dionisios Sturis „Gorzkie pomarańcze” (Wydawnictwo Poznańskie), Beata Szady „Dziobak literatury. Reportaże latynoamerykańskie” (Dowody na Istnienie), Robert J. Szmidt „Per aspera ad astra” (Dom Wydawniczy REBIS) oraz Magdalena Witkiewicz „Srebrna łyżeczka” (Wydawnictwo FILIA).

Czytaj PL to akcja, która promuje czytelnictwo w Polsce i poza jej granicami. Jej korzenie sięgają 2013 roku, gdy Kraków otrzymał tytuł Miasta Literatury UNESCO. Przez te lata zaistniała na wszystkich kontynentach, skorzystało z niej kilkaset tysięcy osób z kilkudziesięciu tysięcy miejscowości i prawie 50 krajów z całego świata. Tylko w ubiegłym roku ponad 47 tysięcy użytkowników zrealizowało ponad 110 tysięcy wypożyczeń.

- W tegorocznej edycji Czytaj PL udajemy się w kosmiczną przygodę. Nie tylko dlatego, że proponujemy 12 nieziemsko wciągających książek, ale przede wszystkim dlatego, że rok 2021 jest rokiem szczególnym – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektorka KBF – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. -  Obchodzimy w nim setne urodziny Stanisława Lema i z tego powodu selekcjonując bestsellery do bezpłatnego czytania i słuchania położyliśmy silny nacisk na wątki lemowskie właśnie.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

makulatura
2021-11-15 10:29:34
Z wyjątkiem Lema - makulatura....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA