Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Zmiany w rządzie. Jest nowy wicepremier

Data publikacji: 2021-10-26 17:58
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-28 11:21
Zmiany w rządzie. Jest nowy wicepremier
Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał Henryka Kowalczyka na stanowisko Wiceprezesa Rady Ministrów i ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Fot. Twitter Premier RP  

Grzegorza Pudę (PiS) na stanowisku ministra rolnictwa i rozwoju wsi zastąpił Henryk Kowalczyk (PiS). - Poprosiłem go również, by przyjął tekę wicepremiera - poinformował we wtorek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Zaś sam G. Puda - nie jest tajemnicą, że nie cieszył się zbyt dobrą opinią wśród rolników - objął stanowisko konstytucyjnego ministra funduszy i polityki regionalnej. Jednak to nie jedyne zmiany w rządzie. 

Nowych ministrów na wniosek premiera powołał we wtorek po godzinie 17 prezydent Andrzej Duda.

I tak Kamil Bortniczuk, który na początku roku odszedł z Porozumienia Jarosława Gowina, objął nowo utworzone Ministerstwo Sportu i Turystyki (wcześniej zakres kompetencji MSiT był rozdzielony na inne resorty). Poseł jest jednym z założycieli Partii Republikańskiej, która obecnie współtworzy razem m.in. z Prawem i Sprawiedliwością większość koalicyjną w Sejmie. Nowe stanowisko posła można więc odczytywać jako realizację umowy koalicyjnej.

Wśród nowo powołanych ministrów jest też Anna Moskwa. Objęła ona tekę ministra klimatu, po odchodzącym z przyczyn osobistych Michale Kurtyce, choć nieoficjalnie mówi się, iż jest on obwiniany za klęskę w negocjacjach polsko-czeskich wokół kopalni w Turowie. Grozi nam w tej sprawie gigantyczna kara finansowa. A. Moskwa do rządu przychodzi z zarządu spółki Baltic Power (jednym z właścicieli jest PKN ORLEN), która zajmuje się budową farm wiatrowych na Bałtyku. 

Premier poinformował dziś również, że... ubędzie mu nieco pracy. Wszystko dlatego, że nowym szefem Ministerstwa Rozwoju i Technologii został Piotr Nowak. Dotychczas pieczę nad resortem sprawował Mateusz Morawiecki.

41-letni Nowak był wcześniej m.in. doradcą Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie. 

M. Jeziorny

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A kiedy wreszcie...
2021-10-28 11:03:34
Zacznie sie wybierac do obecnego Rzadu w R.P... i Ludzi Odwaznych... ???
do PO_j,a, niżej
2021-10-28 09:49:14
- twierdzisz; "że do dziś istnieje ministerstwo do spraw "budowy atomówki" i kto tam ląduje ?? " Przy_PO_minam iż PiS_dzielcy przejęli od PO_j.w także tzw. administrację już zorganizowaną i funkcjonującą z "Grasiami", których partia zwycięska wymienia jako nielojalnych dla swych celów. Tak robili także PO_j..y . PO_dać przykłady?
do do @ brutus
2021-10-27 19:38:24
Stary komuchu : przypominam ,że do dziś istnieje ministerstwo do spraw "budowy atomówki" i kto tam ląduje ?? Niedorozwoje z PIS ! Więc nie bełkocz tu zapijaczona mendo LWP z PRL ....
do @ brutus
2021-10-27 13:08:34
PO_j.y nie wiedzą także kto to jest Graś od "atomówki" i fuchy dozorcy u Niemca. Jego słynne "Absolutnie nie opłaca się już produkcja narkotyków, teraz tylko VAT" oraz hit "; Ja pojechałem w ogóle w tamtą stronę, w stronę Wilanowa, do najbliższego przystanku, na przystanku wysiadłem, od przystanku szedłem na nogach. Ten PO_j.b z "szedłem na nogach" jest "gut".
brutus
2021-10-26 23:12:34
Kiedys ryzy powolal na fikcyjne stanowisko od osob wykluczonych starego komucha arlukowicza .Byla tez od afer niejaka pitera ,ktora wykryla zakup dorsza w tomacie,W tych ''urzedach''byli kierowcy,sekretarki iszedl duzy pieniadz na utrzymanie tego dziadostwa.Wymienione ministerstwa byly od zawsze.Ministrem sportu to byla slynna mucha/ta od 3 ligi hokeja na lodzie/Wydala ona na koncert madonny 4.5 ml zlpodatnikow oraz zrobila swojego osobistego fryzjera dyrektorem centrum sportu/
Po 1956, 1970, 1980
2021-10-26 20:24:22
Jeszcze tylko tego brakowalo, by do obecnego Rzadu... wciagnieto i Moskwe ?7!!
Oto PIS właśnie..
2021-10-26 20:11:52
Na kryzys i czas umiaru 4 WICEPREMIERÓW !!???
expolityk
2021-10-26 20:08:54
Trzeba się podzielić stanowiskami z republikanami Bielana ?!! Buhaha i to te oszczędności przez rozmnażanie stołków :)))

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA