Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Zmarł Kamil Durczok (akt. 1)

Data publikacji: 2021-11-16 08:17
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-16 11:20
Kamil Durczok w 2010 r. Fot. Wikipedia (licencja CCA 2.0 Generic)  

Zmarł znany telewizyjny dziennikarz Kamil Durczok. Informację o jego śmierci jako pierwszy podał serwis Press.pl. Dziennikarz umarł we wtorek rano w szpitalu w Katowicach. 

Kamil Durczok miał 53 lata. W latach 1993–2006 był dziennikarzem Telewizji Polskiej. Przez kolejnych 9 lat pracował w TVN, gdzie był redaktorem naczelnym i prowadzącym Faktów. Później redagował portal Silesion.pl. Miał też swój program w Polsat News. Był laureatem wielu nagród dziennikarskich, otrzymał m.in. Grand Press, Złote Telekamery i Wiktora.

Kilkanaście lat temu Kamil Durczok chorował na nowotwór, a swoje doświadczenia w walce z chorobą opisał w książce "Wygrać życie". W tym roku stan jego zdrowia znowu się pogorszył. W maju informował w mediach społecznościowych, że przebywa w szpitalu.

O przyczynach śmierci dziennikarza poinformowało biuro prasowe Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

"Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13.45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4.23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia" - można przeczytać w komunikacie placówki. 

(k)