piątek, 30 października 2020.
Strona główna > Kraj > Zgody nie będzie

Zgody nie będzie

Zgody nie będzie
Data publikacji: 2016-03-24 18:36
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-25 21:49
Wywietleń: 786 125831

Nie prowadźmy ostrych walk politycznych przynajmniej do końca pielgrzymki papieża Franciszka, nie wynośmy też sporów na zewnątrz - zaapelował w czwartek do liderów partii prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Chciałem zwrócić się do przywódców wszystkich partii parlamentarnych i liczących się partii pozaparlamentarnych o to, żebyśmy wspólnie postanowili, że w tej sytuacji, która ukształtowała się w Europie i na Zachodzie, i na Wschodzie, ale także w Polsce, nie będziemy prowadzili, przynajmniej do momentu, w którym zakończy się wizyta Ojca Świętego w Polsce, ostrych walk politycznych, nie będziemy wynosić naszych sporów na zewnątrz - powiedział prezes PiS.

Kaczyński poinformował, że zwróci się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o zwołanie spotkania liderów partii tuż po świętach wielkanocnych. Jak dodał, takie spotkanie jest potrzebne, żeby "stan uspokojenia przynajmniej na kilka miesięcy uzyskać".

- Sugerowałbym, żeby pan marszałek Marek Kuchciński się spotkał z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, bo to jest ten polityk, który wywołał cały niepokój w Polsce, który sieje emocje od wielu tygodni i doprowadził do obecnej sytuacji - tak do propozycji lidera PiS odniósł się wiceszef PO Tomasz Siemoniak.

Jak ocenił, apel Kaczyńskiego to "próba odwrócenia uwagi" od faktu, że to w prezesie PiS i w jego ugrupowaniu "tkwi przyczyna kryzysu" wokół TK. (pap)

 

Na zdjęciu: Prezes PiS Jarosław Kaczyński

Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski


 

Komentarze

Dlugo - PiS i Kukiz,
Jedno jest pewne... ze to te 3-y Lewicowe Partie ( tj. PO + PSL + SLD ) co przegraly w Pazdzierniku Wybory, teraz ROZRABIAJA... by "ewentualnie" jak najszybciej PO-nownie "oglupic Narod" i PO-nownie przejac utracona PO 68-latach Wladze, od roku 1945-go... liczac !!
2016-03-25 00:13:11
Święty
Bezczelność JW Prezesa PiS nie zna granic. A wycieranie sobie buzi Papieżem i używanie go w brudnej grze politycznej może budzić i budzi, PRZERAŻENIE !!!
2016-03-24 20:20:35

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie