niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Zgody nie będzie

Zgody nie będzie

Zgody nie będzie
Data publikacji: 2016-03-24 18:36
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-25 21:49
Wywietleń: 344 125831

Nie prowadźmy ostrych walk politycznych przynajmniej do końca pielgrzymki papieża Franciszka, nie wynośmy też sporów na zewnątrz - zaapelował w czwartek do liderów partii prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Chciałem zwrócić się do przywódców wszystkich partii parlamentarnych i liczących się partii pozaparlamentarnych o to, żebyśmy wspólnie postanowili, że w tej sytuacji, która ukształtowała się w Europie i na Zachodzie, i na Wschodzie, ale także w Polsce, nie będziemy prowadzili, przynajmniej do momentu, w którym zakończy się wizyta Ojca Świętego w Polsce, ostrych walk politycznych, nie będziemy wynosić naszych sporów na zewnątrz - powiedział prezes PiS.

Kaczyński poinformował, że zwróci się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o zwołanie spotkania liderów partii tuż po świętach wielkanocnych. Jak dodał, takie spotkanie jest potrzebne, żeby "stan uspokojenia przynajmniej na kilka miesięcy uzyskać".

- Sugerowałbym, żeby pan marszałek Marek Kuchciński się spotkał z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, bo to jest ten polityk, który wywołał cały niepokój w Polsce, który sieje emocje od wielu tygodni i doprowadził do obecnej sytuacji - tak do propozycji lidera PiS odniósł się wiceszef PO Tomasz Siemoniak.

Jak ocenił, apel Kaczyńskiego to "próba odwrócenia uwagi" od faktu, że to w prezesie PiS i w jego ugrupowaniu "tkwi przyczyna kryzysu" wokół TK. (pap)

 

Na zdjęciu: Prezes PiS Jarosław Kaczyński

Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski


 

Komentarze

Dlugo - PiS i Kukiz,
Jedno jest pewne... ze to te 3-y Lewicowe Partie ( tj. PO + PSL + SLD ) co przegraly w Pazdzierniku Wybory, teraz ROZRABIAJA... by "ewentualnie" jak najszybciej PO-nownie "oglupic Narod" i PO-nownie przejac utracona PO 68-latach Wladze, od roku 1945-go... liczac !!
2016-03-25 00:13:11
Święty
Bezczelność JW Prezesa PiS nie zna granic. A wycieranie sobie buzi Papieżem i używanie go w brudnej grze politycznej może budzić i budzi, PRZERAŻENIE !!!
2016-03-24 20:20:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy