środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Ze smartfonem po stolicy

Ze smartfonem po stolicy

Ze smartfonem po stolicy
Data publikacji: 2016-05-15 22:31
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-16 09:32
Wywietleń: 217 133691

Zwiedzanie stolicy śladami Powstania Warszawskiego, judaików czy miejsc związanych z Janem Pawłem II - to turyści korzystający z aplikacji WarsawTour zadecydują, które miejsca są dla nich najatrakcyjniejsze i jaką Warszawę chcą poznać.

Zdaniem ratusza rozwiązania mobilne coraz częściej zastępują tradycyjne przewodniki turystyczne. Dlatego też Stołeczne Biuro Turystyki przygotowało, z myślą o polskich i zagranicznych turystach, WarsawTour - oficjalny mobilny przewodnik po Warszawie.

Zastępca dyrektora Stołecznego Biura Turystyki Katarzyna Grzegorek podkreśliła w rozmowie, że aplikacja skierowana jest do turystów, którzy korzystają z nowych technologii i urządzeń mobilnych.

- Oczywiście nie zapominamy o tych turystach, którzy nadal są przyzwyczajeni do formy papierowej przewodników. Natomiast chcemy trafić też do młodych, którzy w ten sposób będą bawili się zwiedzaniem - wyjaśniła Grzegorek.

Aplikacja działająca zarówno offline jak i online pozwala zaplanować zwiedzanie Warszawy według indywidualnych zainteresowań, wybierając jeden z 16 tematów spacerów. Trasa śladami Jana Pawła II została przygotowana z myślą o uczestnikach Dni w Diecezjach, które poprzedzają Światowe Dni Młodzieży. Dzięki WarsawTour można też nacieszyć oczy sztuką w muzeach, przeżyć sportowe emocje czy po prostu odpocząć lub zasmakować w tutejszej kuchni. Umożliwia ponadto połączenie dwóch tras w jedną, dzięki czemu - jak zwróciła uwagę Grzegorek - tych kombinacji spacerów jest dużo więcej niż tylko 16.

WarsawTour obecnie dostępne jest w wersji polskiej i angielskiej (język jest wybierany automatycznie zgodnie z ustawieniami urządzenia), na urządzeniach z systemami iOS i Android. Aplikacja jest bezpłatnie dostępna w sklepach AppStore i Play, a także pod adresem app.warsawtour.pl. (pap)

 

Fot. EPA/HOW HWEE YOUNG 

Komentarze

Zwiedzanie
Stowarzyszenie stołecznych przewodników nie akceptuje takiego rozwiązania :)
2016-05-16 08:04:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy