Wtorek 16 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Wsparcie na organizację szkolnych stołówek

Data publikacji: 2019-02-05 23:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-08 00:09
Wsparcie na organizację szkolnych stołówek
 

Samorządy będą mogły otrzymać wsparcie finansowe na organizacje stołówek i miejsc spożywania posiłków w szkołach - we wtorek rząd przyjął rozporządzenie, które ma umożliwić wykonanie zadań przewidzianych w jednym z modułów rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu".

O przyjęciu rozporządzenia poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki, na wspólnej konferencji prasowej z szefową MRPiPS Elżbietą Rafalską i minister edukacji narodowej Anną Zalewską.

- Dzisiaj przyjęliśmy program dotyczący odżywiania dzieci w szkole - "Posiłek w szkole i w domu". (...). Dbanie o Polskę zaczyna się od dbałości o polskie dzieci, o polską młodzież. Państwo musi wspierać dzieci i my tym samym dajemy temu bardzo wyraźnie wyraz - powiedział premier.

Chodzi o trzeci moduł programu "Posiłek w szkole i w domu", który zakłada doposażenie i poprawę standardu już działających stołówek (mających własną kuchnię i jadalnie) lub doposażenie tych, które nie działają tak, aby mogły zostać uruchomione lub o stworzenie nowych, a także wsparcie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, czyli jadalni.

Zgodnie z rozporządzeniem, którego projekt przygotowało MEN, wsparcie finansowe będzie udzielane organom prowadzącym publiczne szkoły podstawowe, w tym działające w zespołach szkół, specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, a także publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

Resort edukacji podaje, że na realizację programu w szkołach w latach 2019-2023 przewidziano 200 mln zł z budżetu państwa: po 40 mln zł w każdym z tych lat.

Program zakłada obowiązkowy wkład finansowy lub rzeczowy organów prowadzących szkoły w wysokości 20 proc. funduszy niezbędnych do realizacji dotowanego zadania.

(PAP)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do PO_niższego
2019-02-08 00:06:59
- nie tutaj, PO_szukaj gdzie indziej lub zapytaj tego któremu dyrekcja szkoły podstawowej 21 "zabrała klasę"....Nie umiesz debilu posługiwać się internetem jeśli chcesz coś innego PO_czytać?
co to za dyrdymały?
2019-02-06 14:35:01
Gdzie jest informacja o 30 rocznicy rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA