poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > WOŚP zagra ze strażakami

WOŚP zagra ze strażakami

WOŚP zagra ze strażakami
Data publikacji: 2017-10-07 12:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-18 19:46
Wywietleń: 1780 295484

Na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy uroczyście podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Porozumienie dotyczy organizacji projektów realizowanych przez obie strony m.in.: Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 
Ogólnopolskiego Programu Nauki Pierwszej Pomocy - "Ratujemy i Uczymy Ratować", Ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej - "Bezpieczne Wakacje" i "Bezpieczne wakacje z OSP", Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca i Festiwalu Przystanek Woodstock oraz "Floriany" – Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów.

Ze strony Fundacji WOŚP porozumienie podpisał Jerzy Owsiak - prezes Zarządu. Ze strony Związku OSP RP, podpis złożył Waldemar Pawlak - prezes Zarządu Głównego ZOSP RP.

– Jesteśmy dumni z tego, że z nową energią będziemy mogli współpracować ze strażakami ochotnikami – powiedział Jerzy Owsiak. – Mamy razem sporo do zrobienia, a myślę tu przede wszystkim o naszym wieloletnim zaangażowaniu w naukę zasad udzielania pierwszej pomocy. Wsparcie tak potężnego sojusznika, jak tysiące jednostek OSP w całej Polsce to ogromna szansa na dotarcie z tą jakże ważną wiedzą, jak ratować życie ludzkie, do bardzo wielu osób. A przecież nasze wspólne plany to także wiele innych projektów – chociażby nasz Finał WOŚP, konkurs Floriany. Uroczystość była miła, no to teraz bierzemy się do pracy – podkreślił.

– Dla Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej podpisane dziś porozumienie o wzajemnej współpracy z Fundacją WOŚP jest przypieczętowaniem istniejącej wieloletniej współpracy oraz zapewnieniem, że dwie wielkie polskie organizacje będą wspólnie działały dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka – mówił Waldemar Pawlak. (k)

Fot. Łukasz Widziszowski

Komentarze

Do... Drucha
Slowo HONOR pisze sie tak, a Nie przez "ch...." A Lewactwo szuka "desek ratunkowych" by przetrwac... gdzie tego typu Akcji Ratunkowych powinno sie uczyc juz w Szkolach !!
2017-10-09 11:38:54
obserwator
żenujące. tak sie dać zmanipilować. ale strazacy leja wodę więc błoto w tym pielke tam sie przyda.lewacy współpracują ze soba
2017-10-09 08:21:56
Druch
Jak najbardziej ZA w pełni popieram ,,Bogu na chwałę ludziom na ratunek". To zaszczyt,duma i chonor nieść pomoc mieszkańcom naszej Ojczyzny.Pozdrawiam wszystkich strażaków OSP jak również funkcjonariuszy PSP.
2017-10-08 13:37:56
zak
OSP to nie przypadkiem królestwo PSL z Pawlakiem na czele? hahahahahah
2017-10-08 02:57:03
@mm
Twój wpis wprost ocieka miłością do drugiego człowieka i kulturą osobistą! :-)))
2017-10-07 15:22:10
mm
Ból d... skrajnego prawactwa bezcenny,mozecie juz rozpoczac wylew szamba przez milujacych blizniego swego jak nie siebie samego.
2017-10-07 13:33:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy