czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Ponad 58 tysięcy złotych na WOŚP dzięki filmowcom

Ponad 58 tysięcy złotych na WOŚP dzięki filmowcom

Ponad 58 tysięcy złotych na WOŚP dzięki filmowcom
Data publikacji: 2017-01-25 12:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1115 206846

Ponad 58 tys. zł na WOŚP zebrano dzięki sprzedaży na aukcjach przedmiotów przekazanych przez polskich filmowców – poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej. Najwyższe ceny w licytacji osiągnęły: kolacja z Agnieszką Holland oraz klaps i album od Wojciecha Smarzowskiego.

PISF po raz 6 przeprowadził akcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na aukcje w serwisie Allegro zostały wystawione 84 "filmowe" przedmioty, za które uzyskano 58 835,07 zł. Suma wylicytowanych kwot była w tym roku, jak informuje PISF, wyższa niż w latach ubiegłych. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. zaproszenia na premiery, plakaty i książki z podpisami twórców, rekwizyty oraz inne pamiątki związane z filmem. Zwycięzcy aukcji wpłacali pieniądze bezpośrednio na konto Fundacji WOŚP.

Za najwyższą stawkę wylicytowana została ufundowana przez restaurację "Kultura" kolacja z Agnieszką Holland, twórczynią takich filmów jak: "Gorączka", "Kobieta samotna", "Europa, Europa", "Całkowite zaćmienie" czy "W ciemności". Zaproszenie ważne dla dwóch osób "poszło" za 8,6 tys. zł.

6,6 tys. zł - tyle postanowił ofiarować darczyńca za klaps i album Wojciecha Smarzowskiego, twórcy m.in. "Wesela" i "Wołynia". Dzięki pamiątkowemu klapsowi Allana Starskiego, który słynny scenograf otrzymał na zakończenie zdjęć do filmu "Danton" Andrzeja Wajdy w 1982 r., na konto Fundacji trafi 5,1 tys. zł.

Wysokie kwoty licytujący zapłacili także za wydawnictwo audiowizualne "Wajda" (4100 zł) podsumowujące twórczość reżysera; książkę "Obywatel Stuhr" z autografami Jerzego i Macieja Stuhrów (2077 zł); sztabkę złota z filmu "Kiler-ów 2-óch" (2 tys. zł); krzesło reżyserskie z podpisem Jerzego Skolimowskiego (1825 zł); krzesło Magdaleny Cieleckiej z planu serialu "Belfer" (1525 zł); box "Trylogii" z autografem reżysera (1520 zł) oraz pakiet VIP na Transatlantyk Festival (1325 zł).

Na aukcje trafiły również takie przedmioty, jak kopia głowy Arkadiusza Jakubika z filmu "Jestem mordercą", zabytkowy telewizor Szmaragd 901, który Jan Dworak dostał w prezencie, kiedy obejmował stanowisko prezesa zarządu TVP oraz sukienka filmowej Michaliny Wisłockiej. Licytować można było również plakaty z autografami do filmów: "11 minut", "Ostatnia rodzina", "Bogowie", "Czerwony pająk", "Fale", "Kamper", "Planeta singli" i "Wszystkie nieprzespane noce".

(pap)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

pytanie do Kuriera
A co nas obchodzi ten cymbał w czerwonych gaciach i ten cały cyrk wspierany przez post komunę??
2017-01-25 18:17:35
moonno
Tak mało? Wstyd!
2017-01-25 13:00:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy