poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Kraj > Wiceminister rolnictwa zakażony. Kierownictwo resortu objęte kwarantanną

Wiceminister rolnictwa zakażony. Kierownictwo resortu objęte kwarantanną

Wiceminister rolnictwa zakażony. Kierownictwo resortu objęte kwarantanną
Data publikacji: 2020-03-20 08:12
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-20 10:37
Wywietleń: 342 448266

W czwartek okazało się, że jeden z wiceministrów rolnictwa jest zakażony koronawirusem, całe kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostało poddane kwarantannie - poinformował w piątek w TVP Info szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

- W tej chwili sytuacja jest taka, że Rada Ministrów pracuje głównie zdalnie w trybie wideokonferencji, kontakty są ograniczane i to jest uzasadnione, ponieważ jeden z ministrów Michał Woś jest chory. Natomiast wczoraj okazało się, że jeden z wiceministrów rolnictwa również jest chory i w konsekwencji całe kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa zostało poddane kwarantannie - powiedział szef KPRM.

Dworczyk poinformował, że minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski pracuje zdalnie i jest objęty kwarantanną domową. - Kontakt z nim jest telefoniczny w trybie wideokonferencji. Dzisiaj, kiedy o 10.30 będziemy spotykać się na zespole zarządzania kryzysowego będzie kolejny raz z nami w trybie wideokonferencji. Tyle, że będzie pracował nie ze swojego resortu, a z domu - dodał.

Szef KPRM był pytany o to, który z wiceministrów zakaził się koronawirusem. Nie chciał podać nazwiska.

- Nie znam szczegółów zarażenia. Po prostu mogę powiedzieć tyle, że wczoraj w godzinach wieczornych okazało się, że mamy taki kolejny przypadek, bo to jest kolejny przypadek w rządzie, osoby, która zachorowała. W konsekwencji całe kierownictwo Ministerstwo Rolnictwa musiało przejść na tryb pracy zdalny, ponieważ zostało objęte kwarantanną - zaznaczył Dworczyk.

W poniedziałek minister środowiska Michał Woś poinformował, że po stwierdzeniu koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, poddał się kwarantannie i wykonał badanie; test dał wynik pozytywny. W związku z chorobą Wosia testom na koronawirusa poddano członków rządu, którzy mieli bezpośredni kontakt z szefem resortu środowiska, we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że wyniki testów są negatywne.

(PAP)

Na zdjęciu: gmach Ministerstwa Rolnictwa w Warszawie

Fot. Wikipedia (licencja: CC BY-SA 4.0)

Komentarze

Nam nie trzeba plag
wystarczy nam nasz rząd. Zrobili Wirus COVID-19 party zanim to stało się modne. Po ministerstwie ochrony środowiska, teraz Rolnictwa. Czekamy na następnych. W Szczecinie też są firmy które jeszcze nie doceniają zagrożenia i nakazują pracownikom biurowym przychodzenie do pracy? Chyba niektórzy nie dorośli do prowadzenia firmy w XXI wieku i mentalnie tkwią w XIX. Takie dinozaury biznesu
2020-03-20 10:21:42
faza
W dobie koronawirusa dobrze byłoby sprawdzić czy urzędnicy np z ministerstwa sprawiedliwości, ochrony środowiska, urzędnicy z prokuratury sąduitp nie wybierają się na spotkanie do warszawy. Pojadą i przywiozą zarazę...
2020-03-20 08:42:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

kondolencje

Reni Charkiewicz

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie