poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Waszczykowski na dywaniku

Waszczykowski na dywaniku

Waszczykowski na dywaniku
Data publikacji: 2016-10-04 21:57
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-05 22:44
Wywietleń: 1169 157864

Premier Beata Szydło poinformowała, że wezwała we wtorek (4 października) szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego na rozmowę w związku z jego wypowiedziami nt. czarnego protestu i powiedziała mu, że nie będzie aprobaty dla takiego komentowania tych wydarzeń.

Tego dnia Szydło poinformowała także, iż rząd PiS nie pracował i nie pracuje nad prawem zmieniającym przepisy dot. aborcji. Według premier emocje, które narosły w ostatnich dniach wokół tej kwestii, są zbyt duże. Jak podkreśliła: „Odpowiedzialnością wszystkich osób publicznych, a szczególnie odpowiedzialnością polityków jest studzić te emocje”.

– Powinniśmy uszanować różne opinie, powinniśmy wysłuchać różnych głosów, ale musi się to odbywać w debacie spokojnej. Zbyt wielkie emocje są tutaj złym doradcą. Każdy przejaw zbyt wielkiego podburzania emocji jest niepotrzebny – dodała, nawiązując do słów ministra o protestujących kobietach: „Niech się bawią. Jeśli ktoś uważa, że nie ma większych zmartwień w Polsce w tej chwili, to proszę bardzo”.

Waszczykowski na słowa premier odpowiedział zaś: „Niczego takiego nie powiedziałem, za co miałbym przepraszać. Jeszcze raz powtórzę: o życiu i śmierci w naszej cywilizacji nie rozmawia się na wiecach, nie rozmawia się na ulicach i nie używa się haseł, których nie jestem w stanie wypowiedzieć jako mężczyzna, jakie były używane na tym wiecu”. Z kolei liderka „Inicjatywy Polskiej” Barbara Nowacka, która zorganizowała protest, oceniła, że Waszczykowski powinien zostać odwołany.

(pap)

Fot. PAP/Paweł Supernak

Komentarze

Poparcie dla Pana Waszczykowskiego,
Jesli Pan Waszczykowski wypowiedzial sie tak jak w ostatniej czesci w/w wpisu pisze, to faktycznie za co i kogo ma przepraszac... ??
2016-10-05 22:43:48
Dyplomata niedyplomowany
Pan Waszczykowski z dyplomacją ma tyle wspólnego ile ma św.Jan Kanty z kanciarzmi. To burak. Drugi sort jak mawia jego szef. Jaki szef taki dyplomata.
2016-10-05 21:10:24
Grzesiek
Pan Waszczykowski bardzo zaszkodził swojej partii. Ktoś kto powinien być dyplomatą nie może być dyplomatołkiem. Sumienie człowieka jest jego prywatną własnością. To co wynika z zasad religijnych powinno dotyczyć wyłącznie wyznawców danej religii. A pan minister w tak delikatnej sprawie porusza się z wdziękiem słonia w składzie porcelany.
2016-10-05 19:30:58
Smutne
Jak to do jasnej ciasnej jest, że ktoś podburza naiwne kobiety i dziewczęta przeciwko projektowi, a nie ustawie, który nie jest dziełem rządzącej partii, a na wiecach cały czas skandują jakoby nim był? Nie wspominając już o pojawianiu się na tych zlotach polityków opozycji, co jednoznacznie wskazuje na kontekst polityczny, a nie ideologiczny. Naiwne protestujące nawet nie wiedzą o co chodzi, bo wykrzykują hasła nie mające poparcia w projekcie. Szokujące to jest.
2016-10-05 07:34:42
odwolany
pan waszczykowski powinien sie pohamowac z takimi wypowiedziami tylko dymisja dla niego skoro tak mysli do rozplodu z nim
2016-10-05 06:50:05
Niebieski dywanik,
PO-stkomuna dokonuje caly czas roznego rodzaju manewrow i chwytow, rowniez i PO-nizej pasa... by ewentualnie moze jeszcze "kiedys" PO-nownie PO-wrocic do starej PO-stkomunistycznej Wladzy ! A ze mo(r)ze jest glebokie i szerokie, to juz PO-stkomuny szanse sa liche i marne !!
2016-10-05 02:44:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy