wtorek, 11 grudnia 2018.
Strona główna > Kraj > Wałęsa zrzekł się nagrody Człowieka Roku

Wałęsa zrzekł się nagrody Człowieka Roku

Wałęsa zrzekł się nagrody Człowieka Roku
Data publikacji: 2017-09-06 19:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-08 18:16
Wywietleń: 1764 291181

Lech Wałęsa zrzekł się nagrody Człowieka Roku, którą w 2004 roku przyznano mu na Forum Ekonomicznym organizowanym w Krynicy. O swojej decyzji były prezydent poinformował w środę (6 września) na portalu społecznościowym. We wtorek taki tytuł otrzymała premier Beata Szydło.

„Uprzejmie informuję, że zrzekam się nagrody Człowieka Roku przyznanej mi przez Forum Ekonomiczne w 2004” – napisał Wałęsa.

We wtorek po południu w Krynicy rozpoczęło się XXVII Forum Ekonomiczne. Tego dnia premier Beata Szydło została uhonorowana nagrodą Człowieka Roku XXVII Forum Ekonomicznego.

– Jestem zaledwie kapitanem drużyny, która ma za zadanie zmieniać Polskę – mówiła odbierając nagrodę. Podziękowała też Jarosławowi Kaczyńskiemu. – To jego wizja i determinacja zaowocowały zwycięstwami, które odnieśliśmy.

Rada Programowa Forum Ekonomicznego przyznaje nagrodę Człowieka Roku wybitnym osobom, które swoją postawą i dokonaniami wywarły największy wpływ na bieg spraw w Europie Środkowowschodniej.

W poprzednich latach tytuł Człowieka Roku trafił do m.in.: papieża Jana Pawła II, Lecha Wałęsy, Donalda Tuska, Jarosława Kaczyńskiego czy premiera Węgier Viktora Orbana.

(pap)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

gregor102
@taka prawda,- cały świat, go oklaskiwał, bo dał się ub-ekom w przysłowiowego konia zrobić, jak i ja zresztą też. Głosowałem na niego, jak "konkurował" z jaruzelskim. Lecz, tu fakt jest taki, że zwyczajnie nie było innej, normalnej opcji.. Z dwojga złego, wybrałem Bolka..
2017-09-08 18:00:16
Lechu idź na całość
Noooo Lechu, teraz czekamy abyś poszedł chłopie na całość i... I zrezygnował z "wygranych" w totolotka w latach 70-80 XX wieku !! Lechu Wałęsa idź na całość wieżę w ciebie :)))
2017-09-07 22:36:15
@:)))
Napisz jeszcze o szarańczy w Afryce, plamach na Słońcu i pustce w twojej głowie.
2017-09-07 21:14:04
taka prawda
Brawo Lechu, swój honor masz i takich nagród to pewnie masz na pęczki. Kudy powiatowej do Ciebie. Lechu - Ciebie Ameryka oklaskiwała na stojąco, zna cały świat i dla Ciebie to pętaki. Niech się katulają.
2017-09-07 21:13:48
:)))
a tu zaslugi dobrej zaminy dla calej ue - dzięki nim we Francji jest Macron a nie Le Pen; - dzięki nim wybory w Niemczech przebiegają tak spokojnie; - dzięki nim UE pozbywa się GB; - dzięki nim po raz pierwszy testowane jest użycie art. 7; - dzięki nim BND i DGSE dowiadują się o hybrydowych technikach operacyjnych; - dzięki nim dochodzi do przyspieszenia integracji UE; - dzięki nim temat imigrantów zszedł w UE na dalszy plan; - dzięki nim Merkel wygra wybory; - dzięki nim Europa dowiedziała się o scenariuszach pisanych cyrylicą; itd., itd. dziekujemy ,wiecej wiecej :)
2017-09-07 15:36:10
Prezes i Sekta (PiS)
To po co tutaj piszesz POpaprańcu? Z TVN powiedzieli. PiS-owcy na nas narzekają to po co przyłażą do nas do studia ? No...schizolu ?
2017-09-07 14:10:49
Do PO-nizszego... Prezes i Sekta
Lekkki i to w roznych Formach i PO-staciach, to wy PO-winniscie brac... wg. tego waszego PO-litycznie PO-mylonego Rzadzenia w latach 1945-2015 !! A ze i wszystkich Lekkkow dzieki waszemu PO-papranemu Rzadzeniu wowczas BRAKOWALO - to widac dzisiaj bardzo wyraznie, PO waszych wszystkich Komunistyczno/PO-stkomunistycznych Kom-entarzach... rowniez i na stronach Kuriera Szczecinskiego !!!
2017-09-07 12:22:45
red.
pipi -trollujesz i możesz dostać bana !
2017-09-07 12:11:10
pipi
- co to będzie jak papierzowi i "krulu Europy" przeczytają tego "newsa"...Zostaną tylko; śp i "Beata".
2017-09-07 09:41:32
Prezes i Sekta
Pewien sekciarz twierdzi, że nowa era zaczęła się w roku 2015, czyli Polska nie ma ciągłości władzy, przynajmniej po 1989r. Widzicie do czego prowadzi schizofrenia?! Niestety choroba jest nieuleczalna. Chory słyszy kroki, głosy, zaglądają, podglądają, śledzą go a przeważnie okradają. Żadne argumenty nie trafiają. Jest 2 rok rządów najjaśniejszego prezesa -zbawiciela narodu i koniec. A jeszcze jak leków nie weźmie, to dopada go natręctwo pisania wszędzie z dużych liter PO.
2017-09-07 09:14:25
tyle
Kapituła nagrody w Krynicy się skompromitowała
2017-09-07 07:27:58
do: Jan X
Masz całkowitą rację, zło należy dobrem zwyciężać, więc może niech w końcu opisywany pan tak uczyni i oszczędzi Polakom tej szopki i festiwalu obłudy.
2017-09-07 07:05:30
Pytanie do... Jan X
A WY jako Lewactwo - dlaczego az przez 70 lat (1945-2015) DOBRO.... Zlem Zwyciezaliscie i Osiagaliscie, uzwywajac roznorakich Metod... poprzez setki Tortur, jak i setki Morderstw ?? Wg. jakiej Komunistycznej "ewangeli i przykazan" to bylo wykonywane i Wykonano...??
2017-09-07 00:52:02
Pytanie do... TW Bolka
Z tego co wiemy, to Komitet Pokojowej Nagrody Nobla w Oslo / Norwegi, nie mial i nie ma zwyczaju przyznawania takiej Nagrody... Wspolpracownikowi/kom Komunistycznej Sluzby Bezpieczenstwa czyli SB ?? Kiedy wiec zwrocisz i ta Nagrode ?
2017-09-07 00:29:52
Pytanie do... Jarun
A Krym i Wschodnia czesc Ukrainy - to Kto za tym stoi...??
2017-09-07 00:01:13
Ciekawscy
A jesli byla jakas Forsa za ta nagrode - to tez ja zwroci...? A co z SB-ckim "Toto-Lotkiem"...??
2017-09-06 23:56:53
Jan X
Dlaczego w tych postach tyle chrześcijańskiego jadu? W radiu Maryja jad, w Internecie jad.. Jakaś epidemia? Kompleksy? Zło dobrem Zwyciężaj! A nie jadem.
2017-09-06 23:41:50
max
A dlaczego zrzekł się ? Uznał ,że jako TW nie jest godzien takiego tytułu? Bardzo szlachetne.
2017-09-06 23:05:57
szofer Mietek
Niech odda pieniądze Komitetowi Noblowskiemu za Nagrode Nobla, i podziękuje Swoim Mentorom Czesławowi K. i Wojciechowi J. za pomoc w karierze Solidarnosci
2017-09-06 22:31:47
k
Dawno było - zrzekł sie . Szkoda , że na złość " pisiorom " . Pan Wałęsa nie powinien już kamdydować do żadnych nagród . Szczęść Mu Panie Boże - ale .. , toż to najbardziej w....iający celebryta w dzisiejszej Polsce .
2017-09-06 21:31:48
Jarun
Nagrody tyle są warte, co ich fundatorzy. Hitler i Stalin(dwukrotnie) zostawali człowiekiem roku i to w USA. A L. Wałęsa honorowo zrzekł się nagrody. A ci z forum nagradzają tego, kto na fali, modny, mniejsza o zasługi. Proponuje dla J. E. Putinowi przyznać. Za co? Nie rozpoczął wojny...a mógł.
2017-09-06 21:28:11
as
słusznie sie zrzekł , kto takiemu kretynowi ja dal .Zeby dziad chciał sie jeszcze zrzec honorowego Szczecina
2017-09-06 21:10:22
cine
Dajcie spokój staremu człowiekowi. Wygląda już jak Jean Gabin.( Młodzie nie wiedzą kto zacz).
2017-09-06 20:52:37
gregor102
Jeszcze "wygranych" w totolotka niech zrzeknie się...hehe
2017-09-06 20:41:47
Podanie
Panie Bolek, bardzo pana proszę o zrzeczenie się tytułu Honorowego Obywatela Miasta Szczecina. Bardzo proszę! Uhonorowanie tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa, a być może i innych organów krajowych i zagranicznych tym szczególnym tytułem bardzo mnie boli jako mieszkańca Szczecina. Niestety na aktywność radnych liczyć nie mogę. Oni są tradycyjnie bezradni, choć powinni pana nazwisko wyrzucić na śmietnik historii razem z komunistycznymi nazwami ulic, zatem panie Bolek musi pan wziąć tę sprawę we własne ręce. Dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.
2017-09-06 20:40:10
niemiecki tusk
no jedyna dobra decyzja bolka!
2017-09-06 20:21:27
hm
A Nobla kiedy się zrzecze?
2017-09-06 20:05:33