piątek, 22 marca 2019.
Strona główna > Kraj > Wałęsa: Szanujmy wolność

Wałęsa: Szanujmy wolność

Wałęsa: Szanujmy wolność
Data publikacji: 2015-12-17 20:29
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-26 08:48
Wywietleń: 2187 61316

Przy takich rocznicach jesteśmy zobowiązani szanować wolność i wspominać tych, którzy zapłacili za nią najwyższą cenę – powiedział Lech Wałęsa, podczas obchodów 45. rocznicy wydarzeń Grudnia’70.

Były prezydent uczestniczył w Europejskim Centrum Solidarności w wydarzeniu pod nazwą "Epitafium pamięci ofiar Grudnia'70", poświęconym, oprócz rocznicy Grudnia’70, przypadającej 16 grudnia 35. rocznicy odsłonięcia Pomnika Poległych Stoczniowców w Gdańsku.

Wałęsa powiedział w przemówieniu, że do tej pory unikał wystąpień publicznych przy okazji rocznic Grudnia’70.

- Dlatego, jako czynny uczestnik tamtych zdarzeń trochę to inaczej przeżywam - stwierdził. Jak podkreślił, „ze względu na to, co się dziś dzieje w Polsce” postanowił jednak zabrać głos. - Nas naprawdę drogo kosztowało dojście do wolności i krew popłynęła i straty wielkie. Dlatego jesteśmy zobowiązani szanować tę wolność. Przy takich rocznicach wspominać tych, którzy zapłacili tę cenę, ale też zwracać uwagę, by nie mogło się to powtórzyć.

- Jeszcze nie jest późno – ale uwierzcie, ja mam doświadczenie – to wszystko staje się coraz bardziej niebezpieczne. I jeśli się nie opamiętamy, jeżeli nie zrozumiemy, że jednak trójpodział władzy jest niezbędny, to naprawdę, uwierzcie mi szczerze, że będę musiał jeszcze raz stanąć na czele i poprowadzić ten bój – zadeklarował.

Jego zdaniem, demokracja dopuszcza różne zachowania, także zdecydowane.

- Nie ma tego złego, co na dobre może nie wyjść. I dlatego też to, co się dzieje w ojczyźnie zamieńmy na dobre - stwierdził. (pap)

 

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Lolek, Olek, Kaska...,
Panie TW "Bolek"... we wszystkich latach, liczac chocby od zakonczenia II Wojny Swiatowej... tj. w roku 1956, 1968, 1970/71, 1980-1989, PPP czyli Prawdziwi Polscy Patrioci...Walczyli i to rowniez bardzo krwawo by wywalczyc i SZANOWAC WOLNOSC... ale nie ta PO-stkomunistyczna - ktora Pan w ostatnich latach probuje reprezentowac...odwracajac teraz z kolei "kota ogonem" ! !
2015-12-26 01:26:40
Antoni
Falandyzacja prawa - czy coś to panu przypomina panie Wałęsa. Psucie Polski i "Solidarności " , to jest ten moment nie zapominaj " Wieki Wodzu " !!!
2015-12-20 11:36:18
Wyborca PiS-u,
Jak L.Walesa bedzie tak dalej "dziwacznie" sie wypowiadal na temat dzisiejszego Demokratycznie wybranego nowego Rzadu RP, ze to wszystko co w Rzadzie robia staje sie co raz bardziej zdaniem Walesy "niebezpieczne" i bedzie musial stanac na czele by poprowadzic ten boj przeciwko Rzadowi...popierajac zarazem "wczorajsze i dzisiejsze" dzialania PO-stkomunistow... nawolujace rowniez do obalenia w roznoraki sposob obecnego Rzadu, ktory co dopiero zaczal Rzadzic RP...to trzeba bedzie powaznie sie zastanowic, czy nie warto bedzie wystapic do Komitetu Nagrody Nobla w Oslo... z propozycja o odebranie L. Walesie... przyznanej Mu kilka lat temu - Pokojowej Nagrody Nobla ? Gdzie o specjalnej teczce z pozostalymi jeszcze aktami TW "Bolka" juz nie wspomne ! !
2015-12-19 00:20:27
Celna uwaga
Najtrafniej tę postać opisał dzisiaj Radny M. Duklanowski w Radio Szczecin: "...Wtedy kiedy kilka milionów podpisów Polaków pod ustawami, które były przygotowywane przez stronę społeczną, było mielonych, pan Lecha Wałęsa nie zabierał głosu. Wtedy pan Lech Wałęsa, w kąpielówkach, na basenie, w jacuzzi, robił sobie zdjęcia z młodymi dziewczętami...."
2015-12-18 12:50:19
Szczecinianin,
Walesa... dzisiaj wyrazniej widac ze "udawales"...gdy w Sierpniu 1980 roku wymawiales rzekomo slowa... Bog - Honor - Ojczyzna ! Chlopie zastanow sie powazniej, co Ty dzisiaj wygadujesz...tym bardziej ze nosisz jeszcze w klapie swojej marynaki... Matkie Boskie ! Dziwne tez, ze Prymas Polski czy chocby Gdanski Biskup nie wezwal z tego powodu (tj. odnosnie...Matkie Boskie w klapie) Walesy na rozmowe... na temat pewnej przyzwoitosci ??
2015-12-18 11:14:49
Szanowny Panie Lechu,
Szanować, to należy przede wszystkim demokratyczny wybór Polaków z niedawnych wyborów, bo wolność już mamy.
2015-12-18 10:39:11
Stefan
Panie Wałęsa. Kim pan jesteś jasno opisuje książka- "Wałęsa. Człowiek z teczki". Musisz pan odpowiedzieć, ze demontaż gospodarczy Polski. Demontaż z matką boską w klapie.
2015-12-18 08:38:20
Szczecinski Stoczniowiec,
Panie "Bolek"...a Kto by teraz, w roku 2015-ym stanal razem z Panem by PO-prowadzic ten Panski "boj" ...? Jedno jest pewne, zapewne TYLKO byli Komunisci i obecni PO-stkomunisci oraz mloda i niezorientowana jeszcze w temacie PRAWDY...PO-stkomunistyczna mlodziez ! !
2015-12-17 23:19:36
wojtek
Czego się Lesiu wstydzisz? Słów o nie osądzonych oprawcach? A po której stronie Ty w końcu stałeś? No cóż strach w oczy zagląda, że w końcu oficjalnie zostaniesz BOLKIEM
2015-12-17 22:57:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy