Niedziela 22 maja 2022r. 
REKLAMA

Urzędujący prezydenci USA gościli w Polsce dotychczas 13 razy [FILM]

Data publikacji: 2017-07-05 14:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-05 17:48
Urzędujący prezydenci USA gościli w Polsce dotychczas 13 razy
 

Air Force One z prezydentem USA Donaldem Trumpem na pokładzie odleciał w środę (5 lipca) z bazy wojskowej Andrews koło Waszyngtonu do Polski. Trump spotka się w Warszawie m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą.

Amerykański prezydent przyleci do stolicy Polski w środę wieczorem. Następnego dnia będzie w Warszawie gościem szczytu krajów Trójmorza. Wezmą w nim udział przywódcy państw Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej, którzy mają m.in. prowadzić rozmowy o współpracy transatlantyckiej w dziedzinie inwestycji rozwojowych. W czwartek po południu Trump wygłosi przemówienie na warszawskim Placu Krasińskich. Następnie uda się na szczyt G20 w Hamburgu. Przed wylotem Trump napisał na Twitterze, że "przygotowuje się do wyjazdu do Polski, skąd uda się do Niemiec na (szczyt) G20".  

 

Urzędujący prezydenci USA gościli dotychczas w Polsce 13 razy. Trzech z nich – Richard Nixon, Gerald Ford i Jimmy Carter – odwiedzili nas jednokrotnie. Z kolei George H.W. Bush i Bill Clinton – po dwa razy. Trzy razy byli w Polsce: George W. Bush oraz Barack Obama. 5 lipca w Warszawie składa wizytę obecny prezydent USA – Donald Trump. 6 lipca rozpoczyna się jej oficjalna część.

Jako pierwszy odwiedził Polskę Richard Nixon w 1972 roku. Natomiast ostatnim prezydentem, który przybył do naszego kraju był poprzednik Trumpa – Barack Obama. W Polsce przebywał podczas szczytu NATO w lipcu 2016 roku.

(pap)

Film: PAP

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

realista
2017-07-05 17:13:00
Co my robimy Amerykanom, jak mawia Sikorski Radzio? I to za friko, za rybie skrzydła.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA