Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

Tusk stanie przed Trybunałem Stanu ?!

Data publikacji: 2015-11-25 20:02
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 10:25
Tusk stanie przed Trybunałem Stanu ?!
 


Nie ma tematu postawienia b. premiera Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu, rząd absolutnie się tym nie zajmuje - zapewniała wczoraj  rzeczniczka rządu Elżbieta Witek. Zaznaczyła, że w porannej telewizyjnej wypowiedzi wyraziła tylko swoje prywatne zdanie.

W porannej rozmowie w TVN24 Witek została zapytana o publikację "Super Expressu", według której jej partyjny kolega, minister w kancelarii premiera Adam Lipiński uważa, że "należałoby postawić Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu", bo "ma sporo na sumieniu. Mam tu na myśli choćby oddanie śledztwa smoleńskiego Rosjanom, zaniedbania przy wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej, wreszcie niesprowadzenie wraku do Polski. To byłoby symboliczne zwycięstwo PiS" - taką wypowiedź Lipińskiego przytoczono w "SE".

Rzeczniczkę rządu spytano, czy cały rząd uważa tak, jak Lipiński. Witek powiedziała wówczas, że rząd na ten temat nie rozmawiał i nie sądzi, aby rząd zajął się sprawą postawienia Tuska przed TS. Jak dodała, "są znacznie poważniejsze sprawy niż ta".

Zapytana o swe prywatne zdanie odpowiedziała m.in., że jeśli spojrzeć na działania władz Holandii i Rosji po katastrofach samolotów tych państw i na to, co po katastrofie smoleńskiej zrobił rząd polski kierowany wówczas przez Tuska, "to widzimy, jakie są kolosalne różnice".

- My nie wiemy nic. Minęło ponad pięć lat, a oni rozpoczęli działanie już. I jak patrzymy teraz na stan polskiego państwa, a dowiadujemy się o tym powoli, ponieważ od niedawna jesteśmy w rządzie i patrząc na to, że wnioski o Trybunał Stanu były także dla naszych polityków i patrzę za co, to gdybym miała to przeanalizować i porównać, to powiedziałabym, że Trybunał Stanu byłby dobrą sprawą - powiedziała Witek w TVN24.

B. premier Ewa Kopacz (PO) pytana w środę w Sejmie o słowa Witek dotyczące TS dla Tuska i o to, czy dopuszcza możliwość wycofania poparcia przez obecny rząd dla kandydatury Tuska na szefa Rady Europejskiej na drugą część kadencji, powiedziała: "Oczywiście można robić wstyd w Europie i można pokazywać się z jak najgorszej strony i pewnie PiS na to stać, żeby robić tylko i wyłącznie awantury. Chciałabym, żeby rząd PiS budował silną pozycję Polski w UE i był dumny z ludzi, którzy tam nie znaleźli się z przypadku". (pap)

Fot. Robert Stachnik

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kto wie...??
2015-11-28 23:53:33
Kruk... Krukowi oka nie wykole ! A w najgorszym jak trzeba bedzie, to Facet PO-prosi... i Azyl PO-lityczny w Brukseli, gdzie juz ma "cieply stolek" lub przeniesie sie do Niemiec, by dalej dzialac blisko Pani M..... ??
...śledztwo smoleńskie
2015-11-28 21:11:36
..te gdybania nad Tuskiem nic nie dadzą , bo mogło by się okazać że fakty są całkiem inne i okazało by się że wina była byłej kancelarii prezydenckiej .... a tak naprawdę to odwracanie uwagi od tego co się dzieje i wydarzyć się może w kilku miesiącach ....jadem nienawiści nie uzdrowimy Polski ...
@Kasjerka
2015-11-26 22:53:04
A zainteresuj się jeszcze jaki wiek emerytalny i jaka wysokość emerytury mu przysługuje w związku ze sprawowaniem funkcji sekretarki makreli. Przypomnę, że nam ordynował 67 lat i coś koło tysiaka.
@
2015-11-26 18:51:09
Tusek to cwaniak pierwszej wody. Najpierw naważył bigosu i urwał się jak łajba zaczęła tonąć. Szczury pierwsze uciekają z tonącego okrętu. Tak zrobił właśnie tusek więc czego się spodziewacie, że wróci ? A jeśli nawet, to w jakim celu obsadził TS i TK swoimi ludźmi ? Bez obaw , ani TK ani TS krzywdy mu nie zrobią a już napewno nie pociągną do odpowiedzialności. I nie chodzi mi wcale o Smoleńsk. Tę sprawę uważam dawno za zamkniętą . O wiele więcej można temu szubrawcowi za rzucić.
Kasjerka,
2015-11-26 11:40:43
Jarun...i zpomniales jeszcze dodac ze...i do "cieplej" Brukseli, szczegolnie PO-d katem swojej bardzo wysokiej pensji w Euro ! Na ktora wszyscy Unijni Obywatele wplacamy co roku z Naszych Narodowych Podatkow ! !
Jarun
2015-11-26 07:13:03
Zamiast do zimnej celi - uciekł do Brukseli.
olel
2015-11-26 06:03:11
Uwaźam że ze śledztwem smoleńskim i powrotem samolotu to jest przesada.Tusk powinien za to odpowiedzieć i dokończyć w tej sprawie wszystkie niedomówienia.
trzymam kciuki
2015-11-25 19:11:30
Mam nadzieje ze tak się stanie z tym oszustem. Liczę na uczciwy wyrok ku przestrodze innym pchającym się do koryta...Czas na uczciwość i myślenie polskimi wartościami

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA