Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Sześć osób zginęło w pożarze w Warszawie

Data publikacji: 2018-12-26 09:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-27 10:12
Sześć osób zginęło w pożarze w Warszawie
 

Sześć osób zginęło w pożarze drewnianego budynku na warszawskim Żeraniu, do którego doszło we wtorek późnym wieczorem - poinformował w środę rano rzecznik prasowy PSP st. bryg. Paweł Frątczak. Dodał, że pożar został już ugaszony.

Do pożaru niewielkiego drewnianego budynku doszło we wtorek przy ul. Spedycyjnej na warszawskim Żeraniu. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło około godz. 22.30.

Frątczak powiedział, że z chwilą, gdy pierwsze jednostki przybyły na miejsce, cały budynek objęty był pożarem. W zgliszczach strażacy odnaleźli 6 ciał. Dochodzenie prowadzi policja, na miejscu swoje czynności wykonuje też prokurator.

- W budynku na warszawskim Żeraniu, który spłonął, często przebywały osoby bezdomne. Za wcześnie mówić o przyczynach pożaru, ale jedną z analizowanych hipotez jest zaprószenie ognia - powiedziała w środę podinsp. Magdalena Bieniak z KSP.

Jak poinformowała pustostan był zajmowany przez osoby bezdomne. Zaprószenie przez nich ognia jest jedną z analizowanych przyczyn zdarzenia.

- Zakończyły się już czynności z udziałem prokuratora, teraz czekamy na oględziny miejsca przez biegłego z zakresu pożarnictwa - dodała policjantka.

Rzecznik PSP poinformował natomiast, że od soboty straż pożarna w całej Polsce przeprowadziła 3860 interwencji, w tym 1034 razy strażacy wyjeżdżali do gaszenia pożarów. W wyniku tych zdarzeń 18 osób zginęło, a 54 zostały ranne. Najtragiczniejszym dniem okazał się wtorek, kiedy zginęło 8 spośród 18 osób, w tym 6 w pożarze na warszawskim Żeraniu.

W tym samym okresie - jak poinformował - strażacy przeprowadzili 116 interwencji związanych z emisją dwutlenku węgla; 44 osoby odniosły obrażenia, nie było żadnej ofiary śmiertelnej.

(pap)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do @ Zenek
2018-12-27 09:31:41
- jest też "premier zastępczy" z zastąpczym rządem, niech zdobywają elektorat wyborczy, który w tym "Hiltonie" nocował. We więzieniach (statystyki) mają "cieniasy" już b.duże PO_parcie.
Zenek
2018-12-26 21:14:16
Jakby byli to górnicy to premier już by był na miejscu tragedii a tak...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA