poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Świąteczna Zbiórka Żywności w całym kraju

Świąteczna Zbiórka Żywności w całym kraju [FILM]

Świąteczna Zbiórka Żywności w całym kraju
Data publikacji: 2016-11-22 16:18
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-22 16:18
Wywietleń: 237 174663

20. Świąteczna Zbiórka Żywności będzie prowadzona 25-27 listopada w 3,5 tys. sklepów spożywczych w ponad 500 miejscowościach w Polsce – poinformowali jej organizatorzy. Najbardziej potrzebne są olej, cukier, ryż, przetwory mięsne i warzywne oraz słodycze.

Świąteczna Zbiórka Żywności to ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez Banki Żywności. Prezes Federacji Polskich Banków Żywności Marek Borowski przypomniał, że od 1996 roku przed świętami Bożego Narodzenia w sklepach na terenie całej Polski w zbiórkę żywności dla potrzebujących angażuje się ponad 50 tys. wolontariuszy.

– Przez wszystkie te lata udało nam się zebrać 9 mln kilogramów żywności, co pozwoliło na przygotowanie 18 mln paczek dla potrzebujących – powiedział Borowski.

W Świąteczną Zbiórkę Żywności po raz drugi zaangażowała się para prezydencka. Dwie paczki w imieniu Andrzeja i Agaty Dudy przekazał podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.

– Ta akcja z jednej strony ma bardzo konkretny cel. Trzeba zebrać żywność, która będzie potrzebna po to, żeby się dzielić z innymi w czasie świątecznym, wtedy kiedy nikt nie może zostać sam. Ta akcja ma też uczyć nas wszystkich, że koło nas są osoby potrzebujące – powiedział Kolarski.

Oprócz tradycyjnej zbiórki produktów spożywczych w sklepach, która odbędzie się w weekend 25-27 listopada, organizowana jest zbiórka internetowa. Aby zrobić zakupy dla potrzebujących, wystarczy wejść na stronę www.bankizywnosci.pl, a stamtąd do dowolnego sklepu, który bierze udział w akcji. Obsługa sklepu dostarczy zakupy do Banku Żywności, skąd trafią do potrzebujących. Internetowa zbiórka potrwa do końca grudnia. Również do końca grudnia akcję można wesprzeć, wysyłając charytatywny SMS o treści "POMAGAM" na nr 75365 (koszt 3 zł + VAT). Środki pozyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na transport i przechowywanie żywności.

Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do organizacji partnerskich, którym codziennie pomagają Banki Żywności – m.in. do jadłodajni dla ubogich, noclegowni dla bezdomnych, domów dla samotnych matek, świetlic dla ubogich dzieci i organizacji zajmujących się opieką nad najuboższymi. (pap)

Film: PAP

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy