Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Strzelanina w Straszynie. Ranny policjant, zatrzymany mężczyzna zmarł

Data publikacji: 29 listopada 2022 r. 13:49
Ostatnia aktualizacja: 01 grudnia 2022 r. 11:07
Strzelanina w Straszynie. Ranny policjant, zatrzymany mężczyzna zmarł
Fot. PAP  

Strzelanina w Straszynie w gminie Pruszcz Gdańsku. Jak podało Radio Gdańsk do zajścia doszło w trakcie akcji zatrzymania podejrzanego przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Prokuratura potwierdziła, że doszło do użycia broni.

Uzbrojeni policjanci we wtorek rano weszli do jednego z domów w Straszynie (woj. pomorskie). Mieli zatrzymać mężczyznę, który był podejrzewany o posiadanie broni i amunicji.

Jak ustaliła gdańska rozgłośnia po wejściu do domu zatrzymany mężczyzna miał chwycić za broń i strzelić w kierunku policjantów. Funkcjonariusze w obronie własnej również oddali strzały.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk potwierdziła PAP, że doszło do użycia broni. "Na miejscu są prokuratorzy i wykonywane są czynności" - zaznaczyła.

Rozgłośnia podała, że do zajścia doszło podczas akcji zatrzymania podejrzanego przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Wskazała również, że ranni zostali zatrzymywany mężczyzna i policjant z CBŚP. Obaj - jak ustaliło Radio Gdańsk - trafili do szpitala ale nie wiadomo, w jakim są stanie. Policjant ma prawdopodobnie postrzeloną rękę.

Jak dowiedziała się PAP mężczyzna strzelał z broni maszynowej, w wyniku odniesionych ran zmarł. (PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Swojak
2022-12-01 11:03:21
Brawo policja. Kolejnego chwasta mniej.
👍
2022-11-29 19:08:30
Rannemu policjantowi życżę zdrowia. Na szczęście pozostali funkcjonariusze nie zostali poszkodowani.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA