czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Kraj > Stena Line wymaga oświadczeń od Polaków

Stena Line wymaga oświadczeń od Polaków

Stena Line wymaga oświadczeń od Polaków
Data publikacji: 2016-03-06 22:08
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-08 00:05
Wywietleń: 1904 122603

Szwedzki armator promowy Stena Line wprowadził na linii z Gdyni do Karlskrony wymóg podpisywania przez Polaków oświadczeń, że będą właściwie się zachowywać podczas rejsów rozrywkowych. Szwedów podróżujących do Polski podobna procedura nie obowiązuje.

Jak stwierdziła w szwedzkim radiu SR Blekinge rzeczniczka Stena Line Polska Agnieszka Zembrzycka, "Polacy nie są narodem morskim, nie są przyzwyczajeni do pływania statkiem".

Według Stena Line podczas rejsów rozrywkowych na promach do Szwecji dochodziło wcześniej do zakłóceń ciszy nocnej.

W tekście podpisywanego przez podróżnych oświadczenia znajduje się pouczenie m.in. o zakazie odtwarzania muzyki z własnego sprzętu. W dokumencie poucza się, że "pasażerowie, którzy zakłócają spokój lub nie przestrzegają prawa albo przepisów porządkowych, mogą zostać zatrzymani w areszcie (na promie) przez resztę podróży".

Jak przekazała PAP Zembrzycka ze Stena Line Polska, nowa procedura obowiązuje jedynie na rejsach rozrywkowych z koncertami i zabawą w klubie nocnym, które odbywają się kilka razy w roku. Według niej chodzi o "przypomnienie o regułach związanych z bezpieczeństwem".

Jesper Waltersson, rzecznik Stena Line Szwecja, podkreślił, że nie ma planów, aby wymóg podpisywania podobnych oświadczeń został wprowadzony dla podróżnych ze Szwecji. (pap)

Fot. Sendelbach (Wikipedia)

Komentarze

E E,
Odp. do wpisu DD...Muzulmanom czyli IS-lamistom nie wolno pic wodki, dlatego od Nich takich oswiadczen nie wymagaja, a po drugie Szwedzi zaraz "bali by sie" ze zostana nazwani Rasistami ! Za to IS-lamisci "wariuja i rozrabiaja" z kolei z innych powodow !!
2016-03-07 23:41:07
.
Zgadzam się z tezą, że należy unikać promów, którymi pływają Polacy.
2016-03-07 12:00:10
DD
Ciekawe czy podobne oświadczenia przyjmują od przyjaciół emigrantów z bliskiego wschodu...
2016-03-07 11:46:00
Neptun,
Popieram decyzje Stena Line...zreszta podobnie jest i na innych promach do Polski, gdzie czesc Naszych Rodakow jak wypija duza ilosc piw czy alkoholu... to zachowuja sie jak "dzicz z lat 1800" ! Nie mozna mowic ze Szwedzi sa tez "Swieci" szczegolnie w Piatkowo-Sobotnie rejsy... ale proporcjonalnie wyglada to tak jak 70 % z Polakow w stosunku do 30 % Szwedow !!
2016-03-07 11:01:14
jh
Ależ pani błysnęła pani agnieszko! Żenada.
2016-03-07 10:37:18
no to co?
mały bojkot tej linii i zasada wzajemności na polskich promach?
2016-03-07 08:49:22
Nie badzcie durnie,Polacy
Nie dajcie sie wmanewrowac w cos takiego.Ci idioci zyja dzieki Wam i takie zachowanie Steny wyklucza ich przy wyborze dansbudy.Nie dajcie sie ponizac,niech sami sie bawia i podpisuja na Unity Line powinni pobierac wpis ze rudy gosciu nie bedzie ruszal skora na korytarzu,wszak Sad Najwyzszy w Sztokholmie swego czasu stwierdzil w wyroku ze brandzlowanie sie na plazy to nie jest przestepstwo.Niech sie wala w kukule u siebie.
2016-03-07 08:40:32
Potwarz
Przynajmniej wiadomo, którymi liniami należy pływać.
2016-03-07 07:57:10