poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego

Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego

Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego
Data publikacji: 2017-12-13 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-16 10:48
Wywietleń: 1364 304943

We wtorek o godz. 23.40. Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. Za udzieleniem wotum zaufania zagłosowało 243 posłów, przeciw było 192, nikt nie wstrzymał się od głosu. Większość ustawowa wynosiła 231.

Po głosowaniu posłowie wręczyli biało-czerwone róże premierowi Morawieckiemu, który następnie podarował je b. premier Beacie Szydło. Morawieckiemu pogratulował m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Za udzieleniem wotum zaufania głosowało 235 posłów PiS (nie wzięła udziału w głosowaniu posłanka Teresa Hałas i Jerzy Wilk), posłowie koła Wolni i Solidarni oraz 2 posłów niezrzeszonych: Jan Klawitter i Piotr Liroy-Marzec.

Przeciw opowiedziało się 127 posłów PO, 25 posłów Kukiz'15, 22 z Nowoczesnej, 13 z PSL, 4 posłów koła UED i poseł niezrzeszony Robert Winnicki.

Morawiecki po zakończeniu głosowania długo przyjmował gratulacje na sali plenarnej, rozmawiał też z posłami, w tym dłuższą chwilę ze swoim ojcem - Kornelem Morawieckim.

(pap)

Fot. PAP

Komentarze

trohan
Zrozum wreszcie, że KOD i Nowoczesna to wydmuszki spec służb , podejrzewam że niemieckiej BND i dla mnie w ogóle są nie do przyjęcia. PO-PSL to złodziejski duet i zamiast PiS rozliczyć to tylko przez 2 lata krzyczy. I tak: Amber Gold -siedzi tylko "słup" Marcin Plichta. Hanna Gronkiewicz Waltz -robi sobie kpinę z komisji Jakiego i nic, widocznie prokuratura nic na nią nie ma. PiSiory są mali, wredni i tylko krzyczą. Oczywiście prezesowi chodzi tylko o zawłaszczeniu wszystkich urzędów. "Nie na taką Polskę umawialiśmy się panie Kaczyński".
2017-12-16 10:15:17
pipi do @ trohan
- nie jestem schizofrenikiem i "Zrozum anonimie-debilu, że PO też nie popierałem i nie popieram", ale szanuję demokratyczne (liberalne) wybory i dopuszczam myśli iż Polską może też rządzić np. "Partia Przyjaciół Piwa".... Nieschizifreniku, te moje i Twoje "dopuszcanie myśli" można o kant du..y rozwalić, w sytuacji gdy w ustroju "dałem wam demokrację" jest ważny wynik demokratycznech wyborów - raz na cztery lata (z wyjątkami)....P.S.- KOD mógł przyhamować zapędy "kaczystów" lecz "oddolny ruch społeczny" został wydutkany przez "pana z Kitką" - obecnie na utrzymaniu "Stypendium Wolności". Dobił KOT(D)-a "jak nie wiecie o co chodzi to wiecie o co chodzi", cyt. z Leppera - pieniądz.
2017-12-15 18:59:38
troham
Czy ty nie rozumiesz pipi, że jesteś schizofrenikiem nie dopuszczającym pewnych myśli, że Polską nie musi rządzić na zmianę Piś albo PO.
2017-12-15 07:46:03
pipi do @ trohan
- wystarczy teraz (jeszcze przez dwa lata, co najmniej) "PO_dnoszenie rączki"....Tą przyczyną jest "niePO_dnoszenie" du..y przez elektorat PO/PSL w czasie demokratycznych wyborów (raz na cztery lata)!....Nie PiS_kaj, odliczaj dni do przyjazdu "Donka" - już półmetek minął!Będzie z górki!....Masz już plan co zaoferujecie Polakom po zmianie rządu?
2017-12-15 00:51:54
trohan
Nie Sejm udzielił wotum zaufania-tylko pisowskie manekiny! No! -zawołał prezes-podnosimy rączki !
2017-12-14 20:43:08
@do tchórzliwego bełkota niżej
panie "bełkot-data" Polaków pisze się z dużego Pe. A garba to ty masz na rozumku :-)
2017-12-13 23:17:54
2017-12-13 14:03:10
Nigdy nie mów ,że już nigdy nie dojdą do władzy tzn wybory są dla polaków w kraju i oni by mogli się wypowiedzieć gdyby nie mieli garba w postaci Polonii Zagranicznej ,która nie wiadomo jak się zachowa w czasie wyborów i tu jest niepewne co i jak będzie a pewności nie ma ?
2017-12-13 20:37:46
trohan
Zrozum anonimie-debilu, że PO też nie popierałem i nie popieram. U ciebie w tej niedorozwiniętej mózgownicy tylko dwa bieguny, dwie opcje: PO-PiS. Jeszcze zapytaj co robiłem 1945 roku? Odpowiadam: poszedłem na emeryturę.
2017-12-13 17:28:31
@trohan
Widać oszustom z poprzednich 8 lat puszczają zawory bo już nigdy nie dojdą do władzy. A twoje wulgarne słownictw demaskuje cię skąd jesteś. Nie masz co robić w biurze PO.
2017-12-13 14:03:10
trohan
Kapitana Broche z drużyny "Dobra zmiana" zastąpił bankier Tuska. Dobra zmiana?! Knypkowi-oszustowi na łeb się rzuciło.
2017-12-13 10:26:57