niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Kraj > Rząd w trybie szybkim

Rząd w trybie szybkim

Rząd w trybie szybkim
Data publikacji: 2015-11-08 20:51
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-09 10:51
Wywietleń: 892 36264

W piątek kontynuowane były rozmowy na temat powołania nowego rządu. Jak powiedziała rzeczniczka PiS Elżbieta Witek, posiedzenie komitetu politycznego partii, który ma zatwierdzić skład gabinetu, odbędzie się najwcześniej w poniedziałek.

W rozmowach dotyczących formowania nowego rządu uczestniczą m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński i kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że w piątek rozmowę w siedzibie PiS odbył Konrad Szymański, który miałby być szefem nowego resortu - ministerstwa ds. europejskich.

Ponadto - jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP - w siedzibie PiS w piątek zebrało się też ścisłe kierownictwo partii z udziałem jej prezesa, wiceprezesów, wicemarszałka Sejmu kończącej się kadencji Marka Kuchcińskiego oraz szefa obecnego klubu PiS Mariusza Błaszczaka.

Dopytywana o termin desygnowania nowego premiera i powołania Rady Ministrów Witek zwróciła uwagę, że w czwartek prezydent wyznaczył datę pierwszego posiedzenia Sejmu na 12 listopada i "od tej daty biegną terminy". "Desygnowanie kandydatki na premiera z pewnością będzie niezwłoczne, jak najszybciej skład rządu i expose. To jest dwa tygodnie, ale na pewno będzie szybciej" - mówiła rzeczniczka PiS.

Rozmowy dotyczące tworzenia rządu toczą się w siedzibie PiS od kilku dni. Według informatorów PAP z kierownictwa PiS "od kilku dni jest przesądzone", że kandydatem na szefa MON jest Macierewicz. B. szef CBA Mariusz Kamiński miałby zostać koordynatorem służb specjalnych, zaś Mariusz Błaszczak wymieniany jest jako kandydat na ministra spraw wewnętrznych. Wśród "pewniaków" do nowego rządu rozmówcy PAP wymieniali europosła Marka Gróbarczyka jako ministra gospodarki morskiej, posła Andrzeja Adamczyka jako ministra infrastruktury oraz Piotra Naimskiego, jako ministra energetyki. Teki wicepremierów mają objąć m.in. Błaszczak i Gliński. (PAP)

Komentarze

Dziwne
Każdy pamięta, w jaki sposób dymisję złożył pan Premier Donald Tusk i ile trwało powoływanie tamtych rządów, więc skąd teraz to pospieszanie?
2015-11-09 09:13:01
jonatan
A prezio zapomniał o tak wiernym poddanym jak poseł Brudziński? Zastanawiające..
2015-11-08 22:18:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie