Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Rozsądnie z marihuaną

Data publikacji: 2016-12-09 11:39
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-10 20:18
Rozsądnie z marihuaną
 

Pracujemy nad tym, żeby lekarze mieli możliwość przepisywania preparatów zawierających marihuanę, ale na niezwykle rozsądnych zasadach - powiedział wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas. Wskazał, że na początku pacjenci mieliby dostęp do preparatów pochodzących z zagranicy.

Ocenił, że obecnie Polska nie ma na tyle rozwiniętego przemysłu farmaceutycznego i tak zaawansowanych technologii, żeby zająć się tym samodzielnie.

- Z czasem być może pomyślimy o tym, żeby był dostęp do preparatu, który pochodzi z polskiego surowca, ale to jest najmniej istotna sprawa - powiedział. Podkreślił, że przepisy regulujące dostęp do produktów zawierających kannabinoidy powinny być przygotowane "mądrze", by mieć pewność że te środki są sprawdzone, a ich stosowanie jest odpowiednio kontrolowane.

- To jest bardzo trudna legislacja, ona musi być zgodna także z prawem europejskim, z konwencjami Światowej Organizacji Zdrowia - powiedział wiceminister. Przypomniał, że marihuana jest narkotykiem, dlatego ewentualny dostęp do niej będzie ściśle reglamentowany, produkty będą wydawane w określonych wskazaniach, a w dokumentacji pacjenta będą musiały znaleźć się szczegółowe informacje m.in. o przepisanej dawce i terminie stosowania. Ocenił, że "ta sprawa jest wyjątkowo dwuznaczna, dlatego że tak naprawdę nie ma jednoznacznych doniesień mówiących o tym, że marihuana leczy", natomiast może być ona środkiem wspomagającym.

- Błagam, żeby nie mówić, że marihuana leczy raka, że jest panaceum na wszystkie schorzenia; tak nie jest - podkreślił. (pap)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zacznijmy PO-szukiwania... juz w Polsce,
2016-12-10 01:17:16
Jesli wezmiemy PO-d dokladniejsza obserwacje chocby tylko "Cpunow" to i wiele kg. marihuany juz i przy Nich, czy w PO-blizu Nich sie znajdzie, oraz dodatkowe informacje - jak sie zachowuja... i jak to na Nich "DZIKO" wplywa...? Gdzie o Swiecie tak Restauracyjnym jak i Artystycznym... juz nie wspomne !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA