Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Rozprzestrzenia się pożar hali z tekstyliami. Z ogniem walczy 50 zastępów straży (akt. 1)

Data publikacji: 02 września 2023 r. 18:43
Ostatnia aktualizacja: 03 września 2023 r. 12:49
Rozprzestrzenia się pożar hali z tekstyliami. Z ogniem walczy 50 zastępów straży
Fot. PAP/Mateusz Marek  

Strażakom nie udało się jeszcze ugasić płonącej hali w Wólce Kosowskiej, ale uspokajają, ze ogień jest pod kontrolą i nie rozprzestrzenia się. Drony z kamerami termowizyjnymi z powietrza monitorują sytuację w hali.

Pożar wybuchł przed godziną 15 w jednej z hal w tekstylnym zagłębiu handlowym w Wólce Kosowskiej koło Warszawy.

"Natychmiast na miejsce skierowano 15 zastępów straży pożarnej. Ludzie, którzy byli w hali ewakuowali się najpierw samodzielnie, a potem z pomocą strażaków, którzy dotarli do Wólki. Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych" - przekazał PAP mł. bryg. Łukasz Darmofalski z piaseczyńskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Niestety, pożar rozprzestrzeniał się. Początkowo płonęło tylko sześć boksów. Przed godziną 17, jak powiedział oficer prasowy, ogień zajął wypełnioną tekstyliami, liczącą 30 tys. m kw. halę, w co najmniej jednej piątej. Strażacy zaznaczają, że akcja w przypadku takich obiektów jak hale z ubraniami, butami, materiałami, jest bardzo trudna.

"W tej chwili na miejscu mamy pięćdziesiąt zastępów. Akcja prowadzona jest z drabin, mamy też dostęp przez niektóre wejścia” - relacjonował Darmofalski.

Z powodu dużego zadymienia sprowadzono specjalistyczną jednostkę chemiczną. "Jakość powietrza nie zagraża zdrowiu mieszkańców" - powiedział strażak. Nie było też - jak podkreślił - zagrożenia dla sąsiadujących z halą obiektów sprzedażowych i magazynowych.

Przed godziną 19 strażacy mogli powiedzieć, że kontrolują pożar. "Wciąż mamy ogień na tych 6 tys. metrów, ale on już się nie rozprzestrzenia" - przekazał mł. bryg. Darmofalski. "Mamy do dyspozycji dwa drony z kamerami termowizyjnymi, które z powietrza monitorują sytuację w hali, więc możemy precyzyjnie ustalić, gdzie jeszcze się pali" - dodał.

Oszacował, że gaszenie pożaru potrwa do wieczora, a dogaszanie pogorzeliska nawet do rana. (PAP)

***

Wcześniejsza informacja

Rozprzestrzenia się pożar hali z tekstyliami w Wólce Kosowskiej, z ogniem walczy już pięćdziesiąt zastępów straży. Z powodu dużego zadymienia sprowadzono specjalistyczną jednostkę chemiczną. Na razie jakość powietrza nie zagraża zdrowiu mieszkańców.

"Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy o 15.10" - powiedział PAP mł. bryg. Łukasz Darmofalski z piaseczyńskiej Państwowej Straży Pożarnej. "Natychmiast na miejsce skierowano 15 zastępów straży pożarnej. Ludzie, którzy byli w hali ewakuowali się najpierw samodzielnie, a potem z pomocą strażaków, którzy dotarli do Wólki. Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych" - przekazał oficer prasowy.

Niestety, jak powiedział, pożar się rozprzestrzenia. Początkowo płonęło tylko sześć boksów. Przed godziną 17 pożar zajął wypełnioną tekstyliami, liczącą 30 tys. m kw. halę, w co najmniej jednej piątej. Strażacy nie ukrywają, że akcja w przypadku takich obiektów jak hale z ubraniami, butami, materiałami, jest bardzo trudne.

"W tej chwili na miejscu mamy pięćdziesiąt zastępów. Akcja prowadzona jest z drabin, mamy też dostęp przez niektóre wejścia” - zrelacjonował Darmofalski.

Z powodu dużego zadymienia sprowadzono specjalistyczną jednostkę chemiczną. "Na razie jakość powietrza nie zagraża zdrowiu mieszkańców" - powiedział strażak.

Dodał, że nie ma tez bezpośredniego zagrożenia dla sąsiadujących z halą obiektów sprzedażowych i magazynowych.(PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ło laboga!
2023-09-03 12:28:22
- UPA-ński dron zmenił lot z lotu na wschód?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA