Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Resort zdrowia: sytuacja dotycząca Polki z Omikronem w Chinach jest niejednoznaczna

Data publikacji: 14 grudnia 2021 r. 11:39
Ostatnia aktualizacja: 14 grudnia 2021 r. 19:19
Resort zdrowia: sytuacja dotycząca Polki z Omikronem w Chinach jest niejednoznaczna
Fot. pixabay.com  

Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz odnosząc się do informacji o Polce zakażonej nowym wariantem koronawirusa Omikron, która przyleciała do Chin z Warszawy powiedział PAP, że sytuacja jest niejednoznaczna.

- Kobieta przed wylotem z Polski 6 grudnia miała wykonany test PCR wykrywający zakażenia i wynik z 7 grudnia był negatywny. Po przylocie do Chin test wykonany 9 grudnia dał 10 grudnia wynik pozytywny. 13 grudnia sekwencjonowanie pokazało, że to wariant Omikron. Kolejny test wykonany 13 grudnia znów dał wynik negatywny – poinformował rzecznik MZ.

- Sanepid podjął działania, jest w kontakcie z kobietą i jej rodziną - dodał.

Chińskie media poinformowały w poniedziałek wieczorem, powołując się na miejscowe władze, że 9 grudnia w Tiencinie wykryto zakażenie koronawirusem u osoby, która przybyła z zagranicy. Badania genetyczne wykazały, że jest to wariant Omikron.

Zakażona osoba nie miała gorączki i została zaklasyfikowana jako przypadek bezobjawowy – przekazał "Global Times", cytując dyrektora miejskiej komisji zdrowia w Tiencinie Gu Qinga. Jak dotąd nie potwierdzono infekcji Omikronem u żadnego innego pasażera samolotu z Warszawy.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Polak
2021-12-14 18:35:49
I co ci da ta liczba? Polacy powinni żądać zaprzestania tego koronacyrku i pozwolenia normalnie żyć. W przeciwnym wypadku normalność nie wróci już nigdy nad Wisłe. I nie bądźcie naiwni, że to ma jakikolwiek związek ze szczepieniami, obostrzeniami i innymi *niami. Jesteście robieni cały czas w bambuko i oszukiwani, żeby zrobić z was niewolników. Zastraszyli was wirusem celebrytą i oddajecie swoje wolności na złotej tacy bez refleksji.
Polak
2021-12-14 13:27:47
Rząd PiS usiłuje ukrywać, że Omikron jest już Polsce. Polacy mają prawo wiedzieć jaka jest prawda. Żądamy ujawnienia rzeczywistej liczby osób zakażonych Omikronem w Polsce.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA