sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Rejestr pedofilów

Rejestr pedofilów

Rejestr pedofilów
Data publikacji: 2015-12-30 16:22
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-02 09:22
Wywietleń: 1159 80480

Rząd przyjął projekt ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym, zakładający utworzenie rejestru osób skazanych za seksualne czyny wobec nieletnich. Jedna z jego baz - z danymi m.in. recydywistów - ma być powszechnie dostępna.

"Projekt wprowadza nowe, dotąd nieistniejące środki ochrony społeczeństwa, w tym szczególnie nieletnich, przed przestępczością seksualną" - podało CIR. Jak wskazano, "w obecnym stanie prawnym brakuje wystarczających środków, które umożliwiają realną kontrolę sprawców (...) Chodzi przede wszystkim o możliwość wykorzystywania mechanizmów skutecznie zapobiegających kontaktowaniu się sprawców tego rodzaju przestępstw z dziećmi. Najbardziej rozpowszechnionym środkiem kontroli jest tworzenie wyodrębnionych rejestrów sprawców i udostępnianie ich danych".

Zgodnie z propozycją resortu sprawiedliwości, zostaną utworzone dwie bazy. Pierwsza to rejestr z dostępem ograniczonym m.in. dla sądów i policji ze wszystkimi danymi i zdjęciami sprawców, którzy dopuścili się przestępstwa zgwałcenia na małoletnim poniżej 15. roku życia. Druga to rejestr publiczny, do którego dostęp będzie powszechny. Dane zamieszczone w nim nie będą zawierać m.in.: imion rodziców skazanego, nazwiska rodowego matki oraz miejsca zamieszkania - znajdzie się tu tylko np. nazwa miejscowości, w której skazany przebywa. (pap)

Komentarze

Dobra Ustawa...,
Jak w sklepach rowerowych rejestruje sie pedaly...to dlaczego nie mozna tego rowniez robic w pewnych bazach... z pedo-fil-ami ? Na Zachodzie wszystkie osoby ktore staraja sie o prace z mlodzieza do lat 18-tu... musza przedstawic Wyciag z rejestru Policji, ze nie byli notowani i karani...szczegolnie ze wzgledu na Pedofilie ! Dotyczy to tak mezczyzn jak i kobiet ! !
2016-01-01 23:33:23
Oczywistość
Oczywista, oczywistość że do rejestru nie trafią pedofile z partii watykańskiej, bo konkordat tego zabrania.
2015-12-31 09:25:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy