środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje
Data publikacji: 2016-08-06 14:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:11
Wywietleń: 2584 147147

Rozpoczął się kolejny miesiąc wakacji. Dla funkcjonariuszy szczecińskiej drogówki to okres wytężonej pracy. Czas wakacji to czas wzmożonego ruchu pojazdów, zwłaszcza na drogach wyjazdowych z miasta i prowadzących w kierunku miejscowości nadmorskich.

Funkcjonariusze ze szczecińskiej drogówki tak jak i w każdy dzień wakacji , tak i w ten weekend kładą przede wszystkim nacisk  na kontrole drogowe pod kątem wyeliminowania  z ruchu kierujących na tzw. podwójnym gazie lub kierujących, którzy są pod wpływem środków odurzających.

Już od wczesnych godzin porannych badają trzeźwość kierujących, wyjeżdżających na weekend z miasta. Tym razem punkty kontrolne ustawili na ul. Goleniowskiej i Metalowej. Każdy trzeźwy kierowca otrzymał od  funkcjonariusza Alkoholtest – jednorazowy tester trzeźwości. Dodatkowo kierujący, którzy udawali się nad morze otrzymali mapkę z alternatywnymi trasami dojazdu.

Policjanci prowadzą także pomiar prędkości w miejscach wytypowanych na podstawie aktualnej analizy stanu bezpieczeństwa, by skłonić kierujących do przestrzegania wprowadzonych ograniczeń prędkości, zapewniających bezpieczne poruszanie się po drogach. 

- Okres urlopowy to czas odpoczynku i relaksu. Pamiętajmy jednak o zachowaniu rozwagi  i przestrzeganiu obowiązujących przepisów ruchu drogowego - przypomina st. asp. Marta Kucharska z KWP w Szczecinie. - Czasem chwila nieuwagi i brak ostrożności może zaważyć na naszym bezpieczeństwie. 

(MIR)

Fot. (KWP w Szczecinie)

 

 

 

Bezpieczne wakacje Bezpieczne wakacje Bezpieczne wakacje Bezpieczne wakacje Bezpieczne wakacje Bezpieczne wakacje

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie