poniedziałek, 19 listopada 2018.
Strona główna > Kraj > Prezydent Warszawy zakazała organizacji Marszu Niepodległości

Prezydent Warszawy zakazała organizacji Marszu Niepodległości

Prezydent Warszawy zakazała organizacji Marszu Niepodległości
Data publikacji: 2018-11-07 14:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 13:08
Wywietleń: 330 359921

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała w środę, że podjęła decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada. Nie tak powinno wyglądać świętowanie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę - powiedziała.

Prezydent Warszawy, uzasadniając decyzję, wskazała m.in. na to, że rezolucja Parlamentu Europejskiego z października 2018 r. w sprawie wzrostu liczby neofaszystowskich aktów przemocy wzywa państwa członkowskie do podjęcia kroków przeciwko mowie nienawiści i przemocy.

- Dwukrotnie pisałam do ministra (sprawiedliwości Zbigniewa) Ziobry w sprawie delegalizacji ONR (Obóz Narodowo-Radykalny), a wiemy, że przewodniczący marszu jest osobą, która pełni funkcję w pruszkowskim ONR. On zresztą podpisał się pod wnioskiem do wojewody o zorganizowanie tego marszu. Uważam z całą odpowiedzialnością, że nie tak powinno wyglądać stulecie odzyskania niepodległości przez polskie państwo, stąd moja decyzja o zakazie marszu - oświadczyła prezydent stolicy na konferencji prasowej w środę.

Dodała, że konsultowała tę decyzję z prezydentem-elektem stolicy Rafałem Trzaskowskim.

(PAP)

Fot. Adrian Grycuk (Wikipedia)

Na zdjęciu: siedziba prezydenta miast stołecznego Warszawy.

Komentarze

Bardzo dobrze
Żadnych marszy neofaszystowskich w Warszawie
2018-11-08 13:03:21
Odp. do... Ja
Wy Dusiliscie Nas przez UB / SB oraz PZPR i PO wraz z reszta Lewactwa... az przez 70 lat tj. w latach 1945-2015 i dlatego macie to dalej az w Kregoslupie i we Krwi - A Nam to juz WYSTARCZY !!
2018-11-08 01:47:26
A, A, A...
"Zmiennikom" z kolorowo-teczowymi Flagami i Nowoczesnie za-KOD-owanym Lewakom z "KON STY TUC JA" - to tez Zakazala... chyba ze wtedy jeszcze "nie zwariowala" ?? A ONR na przyszlosc powinni odrzucic slowo "R-adykalni" tzn. reszty niech sie i Baba sama domysla...!!
2018-11-08 01:34:28
@Ja
Widziałem te brunatne koszule. Niektóre miały po 4-6 lat i razem z trzymaną w ręku biało-czerwoną (o zgrozo!) flagą, siedząc na ramionach ojców, maszerowały dumnie. Były też młodsze brunatne koszule. Te z biało-czerwonymi (o zgrozo!) flagami jechały w wózkach pchanych przez rodziców! Masz racje, "trzeba zdusić tych pseudo patriotów w zarodku". Głąbie!
2018-11-07 22:08:00
Ja
Brawo dla Warszawy i Wrocławia. Komentarze pod artykułem żenada Ludzie skąd wy się bierzecie. Bardzo dobra decyzja trzeba zdusić tych pseudo patriotów w zarodku. Stanowczy sprzeciw dla brunatny koszuli.
2018-11-07 20:49:40
pani gronkowiec
zaaaraże Pollske swojaaaa nienawiścią do tego , co poolskie / tak powiedzial ta wstrętna jak żmija jąkała ?
2018-11-07 16:02:20
Edmund
Cwane rządowe szczury wraz tym od źarówek pochowają się po norach i szukają głupich których będzie moźna obwińić za bajzel który się szykuje.Okazało się źe prezydent Warszawy znowu ich wykiwała