Środa 05 października 2022r. 
REKLAMA

Prezes oddziału wrocławskiego Ratownictwa Wodnego: sygnalizowaliśmy problem śniętych ryb w Odrze 31 lipca

Data publikacji: 2022-08-11 15:12
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-12 16:43
Prezes oddziału wrocławskiego Ratownictwa Wodnego: sygnalizowaliśmy problem śniętych ryb w Odrze 31 lipca
Fot. PAP  

Śnięte ryby w Odrze zaobserwowaliśmy 31 lipca podczas patrolu rzeki na odcinku Ratowice-Czernica – powiedział PAP Sławomir Kitlas prezes oddziału wrocławskiego Ratownictwa Wodnego Rzeczypospolitej – organizacji, która jako jedna z pierwszych nagłośniła sprawę martwych ryb w okolicach Wrocławia.

Prezes oddziału wrocławskiego Ratownictwa Wodnego Rzeczypospolitej w rozmowie z PAP powiedział, że członkowie stowarzyszenia patrolujący Odrę na odcinku Ratowice-Czernica zauważyli duże okazy śniętych ryb 31 lipca.

- Opublikowaliśmy post na naszym profilu z tą informacją; później zaczęły się tam pojawiać informacje od mieszkańców o chorujących psach i to był już efekt skażenia wody w rzece – powiedział Kitlas.

Według jego relacji informacje o śniętych rybach miała wcześniej Państwowa Straż Rybacka, zawiadomione też zostały inne służby.

Kitlas wskazuje, że na dolnośląskim odcinku Odry nadal zalegają śnięte ryby. - Są w zakolach rzeki oraz w zbiornikach Bajkał czy Czernica – mówił.

Ratownictwo Wodne Rzeczypospolitej to organizacja zrzeszająca ratowników wodnych. Prowadzi m.in. patrole społeczne na akwenach wodnych.

- Patrole prowadzone są kilka razy w miesiącu, w zależności od czasu wolnego naszych ratowników – powiedział Kitlas.

Wrocławski oddział organizacji dysponuje dwoma łodziami motorowymi, a patrole prowadzone są w dwuosobowych zespołach. Bazy, z których są prowadzone patrole znajdują się na wrocławskich Osobowicach i w okolicach podwrocławskiej Czernicy. Organizacja współpracuje m.in. z WOPR-em.

(PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Tak rzadza Lewackie
2022-08-12 16:28:12
Tak ? To twój "rycerz na kocie " z Żoliborza lepiej zarządzałby Odrą z fotela z Warszawy prawda ?? A kto powołał i poobsadzał swoimi spółkę wody polskie ??? tO ONI SĄ ZA TO ODPOWIEDZIALNI !!! Dwa tygodnie nie zrobili nic !!! A katastrofa nie jak w Warszawie ścieki tylko na KILKANAŚCIE LAT PISowski Tumanie !!
Tak rzadza Lewackie
2022-08-12 10:34:22
Samorzady... w PO-szczegolnych Miastach i malych miasteczkach... !!! A moze to jest tez PO-wod Wojny... i zatrutej Ziemi oraz Wod na Ukraninie...??
prawda
2022-08-12 05:46:50
Ludzie od lat alarmowali że firma Jack pol z Oławy spuszcza trujące ścieki, ale nikt nie robił nic a teraz skunksy poszli na całość, właściciel to ponoć zięć radnego z PiS , no i mamy. Sxuje finansowo zgnoic za usuwanie szkód. To firma córka firmy Merida. Potentata w obsłudze publicznych toalet. Też tych samorządowych. Ogromna kasa. Ogromne wpływy. I produkcja zatruwając Odrę pod spółką zarejestrowana na słupa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA