Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Premier zwrócił się do marszałka Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania dla rządu

Data publikacji: 2018-12-12 11:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-12 20:10
Premier zwrócił się do marszałka Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania dla rządu
Premier Mateusz Morawiecki przemawia w Sejmie. Fot. PAP/Jakub Kamiński  

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się w środę (12 grudnia) do marszałka Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania, o to – jak powiedział – żeby Wysoka Izba mogła wyrazić swoje zdanie, czy ma być kontynuowany program reform. – Mijają teraz trzy lata rządów PiS, Zjednoczonej Prawicy, rządów, które zdecydowanie zmieniły sposób patrzenia na politykę gospodarczą, politykę społeczną – mówił szef rządu.

– W nawiązaniu do tego mamy dzisiaj na pewno pewien zakręt, który chcemy w dyskusji, w pewnej debacie wyjaśnić, co dla społeczeństwa jest tą drogą, którą społeczeństwo wybiera – czy ta droga wspólnotowa – droga, gdzie jest odpowiedzialność za wszystkich, za całą naszą wspólnotę – czy droga, która wcześniej w różnych latach III RP była proponowana – dodał. Premier ocenił, że jego propozycja jest jasna i chciałby ją wzmocnić w dyskusji, ale to od decyzji Sejmu będzie zależeć, czy będzie „mandat do kontynuowania reform”.

– Zwrócę się zaraz do pana marszałka Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania, o to, żeby Wysoka Izba mogła wyrazić swoje zdanie w odniesieniu właśnie do tego, czy ma być kontynuowany program reform, zmian, który zaproponowaliśmy – powiedział Morawiecki. – Jednocześnie też jest to ważne dlatego, że zbliża się jutro i pojutrze posiedzenie Rady Europejskiej, posiedzenie bardzo ważne i na tym posiedzeniu Rady Europejskiej ja muszę mieć pewność, że rząd ma mandat, że rząd ma poparcie większości parlamentarnej, dlatego taki wniosek składam do pana marszałka i proszę o jego procedowanie.

Jak wynikało z harmonogramu obrad zamieszczonego we wtorek wieczorem na sejmowej stronie internetowej, w piątek wieczorem Sejm miał się zająć wnioskiem PO o wyrażenie wotum nieufności dla rządu Mateusza Morawieckiego. W środę marszałek Marek Kuchciński wprowadził do porządku obrad punkt dotyczący wyrażenia rządowi wotum zaufania.

(pap)

Fot. PAP/Jakub Kamiński

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Panie Premierze...
2018-12-12 20:08:26
A jak Zadecydowala Wiekszosc Narodu 3 lata temu... tak ze Miacie dalej Poparcie Wieszosci Narodu - az do nastepnych Wolnych Demokratycznych i Nie Sfalszowanych Wyborow i dlatego - Calej naprzod ciag dalszy musi trwac...!! A Nowosmiesznie za-KOD-owane Lewactwo moze se juz Tylko PO-marzyc !!!
wincyj, wincyj
2018-12-12 15:11:50
Więcej marnowania pieniędzy podatników. Zróbmy referendum i zapytajmy Polaków czy lubią reformy Pana Premiera.
hehe
2018-12-12 13:07:49
Pinokio chyba szuka potwierdzenia, że mimo wszystkich kłamst i afer PiS nadal można bezpiecznie kraść
To jak za komuny
2018-12-12 12:17:37
Premier z PZPR zwracał się z wnioskiem o wotum zaufania do marszałka z PZPR, a posłowie z PZPR mu to wotum przyznawali. Teraz PIS wszedł w buty PZPR i komuna znów wróciła do Polski.
.
2018-12-12 12:07:14
Pajac

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA