środa, 26 czerwca 2019.
Strona główna > Kraj > Premier zwrócił się do marszałka Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania dla rządu

Premier zwrócił się do marszałka Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania dla rządu

Premier zwrócił się do marszałka Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania dla rządu
Data publikacji: 2018-12-12 11:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-12 20:10
Wywietleń: 637 366403

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się w środę (12 grudnia) do marszałka Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania, o to – jak powiedział – żeby Wysoka Izba mogła wyrazić swoje zdanie, czy ma być kontynuowany program reform. – Mijają teraz trzy lata rządów PiS, Zjednoczonej Prawicy, rządów, które zdecydowanie zmieniły sposób patrzenia na politykę gospodarczą, politykę społeczną – mówił szef rządu.

– W nawiązaniu do tego mamy dzisiaj na pewno pewien zakręt, który chcemy w dyskusji, w pewnej debacie wyjaśnić, co dla społeczeństwa jest tą drogą, którą społeczeństwo wybiera – czy ta droga wspólnotowa – droga, gdzie jest odpowiedzialność za wszystkich, za całą naszą wspólnotę – czy droga, która wcześniej w różnych latach III RP była proponowana – dodał. Premier ocenił, że jego propozycja jest jasna i chciałby ją wzmocnić w dyskusji, ale to od decyzji Sejmu będzie zależeć, czy będzie „mandat do kontynuowania reform”.

– Zwrócę się zaraz do pana marszałka Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania, o to, żeby Wysoka Izba mogła wyrazić swoje zdanie w odniesieniu właśnie do tego, czy ma być kontynuowany program reform, zmian, który zaproponowaliśmy – powiedział Morawiecki. – Jednocześnie też jest to ważne dlatego, że zbliża się jutro i pojutrze posiedzenie Rady Europejskiej, posiedzenie bardzo ważne i na tym posiedzeniu Rady Europejskiej ja muszę mieć pewność, że rząd ma mandat, że rząd ma poparcie większości parlamentarnej, dlatego taki wniosek składam do pana marszałka i proszę o jego procedowanie.

Jak wynikało z harmonogramu obrad zamieszczonego we wtorek wieczorem na sejmowej stronie internetowej, w piątek wieczorem Sejm miał się zająć wnioskiem PO o wyrażenie wotum nieufności dla rządu Mateusza Morawieckiego. W środę marszałek Marek Kuchciński wprowadził do porządku obrad punkt dotyczący wyrażenia rządowi wotum zaufania.

(pap)

Fot. PAP/Jakub Kamiński

Komentarze

Panie Premierze...
A jak Zadecydowala Wiekszosc Narodu 3 lata temu... tak ze Miacie dalej Poparcie Wieszosci Narodu - az do nastepnych Wolnych Demokratycznych i Nie Sfalszowanych Wyborow i dlatego - Calej naprzod ciag dalszy musi trwac...!! A Nowosmiesznie za-KOD-owane Lewactwo moze se juz Tylko PO-marzyc !!!
2018-12-12 20:08:26
wincyj, wincyj
Więcej marnowania pieniędzy podatników. Zróbmy referendum i zapytajmy Polaków czy lubią reformy Pana Premiera.
2018-12-12 15:11:50
hehe
Pinokio chyba szuka potwierdzenia, że mimo wszystkich kłamst i afer PiS nadal można bezpiecznie kraść
2018-12-12 13:07:49
To jak za komuny
Premier z PZPR zwracał się z wnioskiem o wotum zaufania do marszałka z PZPR, a posłowie z PZPR mu to wotum przyznawali. Teraz PIS wszedł w buty PZPR i komuna znów wróciła do Polski.
2018-12-12 12:17:37
.
Pajac
2018-12-12 12:07:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie