Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Premier: szczepionki na COVID-19 będą darmowe, dobrowolne i dwudawkowe

Data publikacji: 2020-12-02 14:27
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-03 10:53
Premier: szczepionki na COVID-19 będą darmowe, dobrowolne i dwudawkowe
Fot. Dariusz Gorajski (archiwum)  

Mamy złożone zamówienia na 45 mln dawek szczepionki przeciw Covid-19; szczepionki będą darmowe, dobrowolne i dwudawkowe - poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślał na konferencji prasowej, że aby przyszły rok był "ostatnim rokiem koronawirusa" trzeba przestrzegać zasad bezpieczeństwa oraz przeprowadzić proces szczepień.

Dobrowolne szczepienia na koronawirusa

- Polska podpisała odpowiednie umowy i mamy już złożone zamówienia na 45 mln dawek z firmami takimi jak Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Johnson&Johnson - poinformował Morawiecki.

Zaznaczył, że Polska jest gotowa podpisać kolejne umowy i czeka jedynie na sygnał ze strony Komisji Europejskiej. Poinformował, że obecnie przygotowywany jest system logistyczny dotyczący szczepień.

- Szczepionki będą darmowe, dobrowolne i dwudawkowe - poinformował szef rządu.

W ten piątek rusza organizacja punktów szczepień

Proces szczepień przeciwko COVID-19 będzie przebiegał w czterech krokach: rejestracja online, zgłoszenie do punktu szczepień, szczepienie i obserwacja oraz powtórzenie procesu - poinformowała Kancelaria Premiera. W piątek rusza nabór podmiotów, które zajmą się organizacją punktów szczepień.

Kancelaria Premiera poinformowała na Twitterze, że rejestracja na szczepienie będzie odbywać się poprzez infolinię, lekarza POZ, na dedykowanej stronie internetowej lub przez Internetowe Konto Pacjenta.

Zgłoszenie do punktu szczepień nastąpi po kwalifikacji przez lekarza lub pielęgniarkę. Z kolei powtórzenie procesu ma nastąpić po upływie 21 dni, ale już bez konieczności rejestracji.

Szczepienia przeciwko COVID-19 będą realizowane w placówkach POZ, innych stacjonarnych placówkach medycznych, mobilnych zespołach szczepiących oraz w centrach szczepiennych w szpitalach rezerwowych.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

max
2020-12-03 10:31:36
Cmentarzy też mieli nie zamykać a w ostatniej chwili tuż przed świętem zamknęli! Oni mówią jedno a robią coś zupełnie innego i tak będzie też z tym szczepionkowym syfem na prędce skręconym na kolanie!
Morawiecki to oszust
2020-12-03 07:38:23
Zaniża dzienne ilości osób zarażonych koronawirusem w Polsce.
gambit
2020-12-03 02:07:40
MAMY SZCZEPIONKĘ PO ROKU, TYMCZASEM ILE POWINNO TRWAĆ OPRACOWANIE TAKIEGO PRODUKTU W OPARCIU O OKRES ZACZYNAJĄCY SIĘ OD BADAŃ PODSTAWOWYCH, AŻ DO REJESTRACJI („TECHNOLOGIA WYTWARZANIA SZCZEPIONEK” WEDŁUG PUBMEDINFO): …1. BADANIA PODSTAWOWE (określenie immunogenu, opracowanie procesu w skali laboratoryjnej, powtarzalna i wystarczająca aktywność) - 5 - 10 LAT... 2. OPRACOWANIE PRZEDKLINICZNE (opracowanie procesów przemysłowych, opracowanie postaci, opracowanie analityki, farmakodynamika i farmakokinetyka, immunologia, toksykologia) – 2 - 4 + 2 - 4 LATA…. 3. OPRACOWANIE KLINICZNE (FAZA I. Badanie bezpieczeństwa, określenie dawki – 1 – 2 lata. FAZA II. Testy aktywności w kontrolowanych badaniach – 2 lata. FAZA III. Szeroko zakrojone badania w naturalnych warunkach - 1,5 – 3 lata)....4. REJESTRACJA/DOPUSZCZENIE – 2 LATA….OD SIEBIE DODAM JESZCZE, ŻE POTRZEBNY JEST TEŻ CZAS NA PRODUKCJĘ (ZWŁASZCZA MILIONÓW) SZCZEPIONEK, ZORGANIZOWANIE ETAPÓW LOGISTYCZNYCH (TRANSPORT, UWZGLĘDNIENIE PRZECHOWYWANIA SZCZEPIONEK W ODPOWIEDNICH CHŁODZIARKACH ITP.)...A MY MAMY TO WSZYSTKO ZAŁATWIONE W ROK CZASU!..NO PROSZĘ JAK SZYBKO SIĘ UWINĘLI, BY NAS ZASZCZEPIĆ NA WIRUSA, KTÓRY WYWOŁUJE CHOROBĘ PORÓWNYWALNĄ DO GRYPY...TYMCZASEM SZCZEPIONKI NA HIV I MALARIĘ NIE MA...
do...PO-nizszego Pp
2020-12-02 22:57:19
No to zwroc sie do Szczecinsko-Goleniowskiego Pinokio - moze ten Ci wiecej PO-moze... ??
Pp
2020-12-02 17:10:31
Pinokio znów kombinuje i nos mu rośnie niech się za szczepi moja dawka może coś mu pomoże
abc
2020-12-02 16:19:44
Oby tak zostało.
Dora,
2020-12-02 15:32:06
Pinokio 😀 co to jest że gość który przez tyle lat był banksterem teraz jest chłopcem na posylki pisowskiego ludka kaczyńskiego, ten drugi pisowiec zbych nazywa go miekiszonem - co to się porobiło z tym krajem
Cynik od urodzenia
2020-12-02 15:21:27
Oczywiście należy z góry przyjąć,zakładać,że jest to półprawda.Chyba nikt nie ma złudzeń co do tego,że różnymi rozporządzeniami lub nawet ustawą w pewnych określonych sytuacjach lub miejscach będzie konieczność wykazania się kartą szczepienia na Covid-19. To zapewne będą linie lotnicze,środki transportu międzynarodowego,ośrodki wypoczynkowe czy nawet całe kurorty.Mówiono o tzw.Covid -paszporcie bez którego praktycznie nie będziesz mógł wyjść z domu do pobliskiego sklepu.Tak więc sami ocenicie czy to jest,czy to będzie"dobrowolne" szczepienie. Ten rząd już przyzwyczaił nas do tego,że kompletnie w tym co mówi jest niewiarygodny i postępuje dokładnie odwrotnie od składanych deklaracji i zapewnień.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA