wtorek, 26 stycznia 2021r.

Prace na Stadionie Narodowym trwają. Powstaje szpital tymczasowy

Data publikacji: 2020-10-24 15:29
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-24 18:48
Prace na Stadionie Narodowym trwają. Powstaje szpital tymczasowy
 

Prace na Stadionie Narodowym toczą się nadal. Nie przerywam pracy - powiedział w sobotę zastępca dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA dr Artur Zaczyński, który koordynuje roboty dot. przygotowania szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym.

Zaczyński w piątek był obecny podczas wizytacji prezydenta Andrzeja Dudy na Stadionie Narodowym, gdzie powstaje szpital tymczasowy. W sobotę rano rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że prezydent Duda miał test na koronawirusa i wynik jest pozytywny.

- Prace na Stadionie Narodowym toczą się nadal, ja też nie przerywam pracy, chyba, że po to, by odbierać telefony dziennikarzy - powiedział Zaczyński. Zapewnił, że nie przewiduje spowolnienia robót dotyczących przygotowania szpitala tymczasowego, ani opóźnienia w kwestii dostępności łóżek na stadionie. Jego zdaniem nie ma potrzeby przeprowadzania w obiekcie dodatkowych zabiegów ochronnych jak np. ozonowanie, ze względu na to, że - jak zaznaczył - "mamy do czynienia z otwartą przestrzenią".

Pytany, czy udaje się na kwarantannę, Zaczyński zaprzeczył. Podkreślił, że nie ma żadnych objawów choroby, choć codziennie - cały czas nosząc maseczkę - spotyka osoby, które mogłyby okazać się zakażone koronawirusem. Jak zaznaczył, nie dostał też dotąd informacji od Głównego Inspektora Sanitarnego. Podkreślił, że zarówno on jak i prezydent w piątek mieli na sobie maseczki oraz stali w "dużej" odległości od siebie, nie wymieniali też uścisku dłoni.

Budowę szpitala tymczasowego nadzoruje bezpośrednio Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. W związku z tym PGE Narodowy jest zamknięty dla odwiedzających. Wszystkie wydarzenia, które miały się odbyć w najbliższym czasie zostaną - w zależności od decyzji organizatorów - przełożone na inny termin lub odwołane.

(pap, p)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

Komentarze

czytelnik
2020-10-24 18:20:41
a dach...czy dach wytrzyma ulewe...moze lepiej nie zamykac... :-)
Kpina
2020-10-24 15:50:00
O miesiąc za późno

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ