Wtorek, 28 maja 2024 r. 
REKLAMA

Powstanie szpital tymczasowy

Data publikacji: 21 października 2020 r. 16:07
Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2021 r. 10:32
Powstanie szpital tymczasowy
 

Tymczasowe szpitale, które mają pomóc w walce z epidemią koronawirusa, mają powstać w każdym mieście wojewódzkim - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. W Warszawie taki szpital jest już organizowany. A w Szczecinie?

- Jesteśmy na etapie wyboru odpowiedniego miejsca - mówi Agnieszka Muchla-Łagosz, rzeczniczka prasowa wojewody zachodniopomorskiego.

Szczecin, w którym w ciągu ostatniej doby wykryto 66 zakażeń wirusem SARS-CoV-2 (w całym województwie zachodniopomorskim - 213), nie jest jeszcze w najgorszej sytuacji epidemiologicznej - dzięki czemu wciąż jeszcze znajduje się w żółtej strefie zachorowań. W czerwonej, w naszym regionie, jest jedynie Koszalin oraz powiaty szczecinecki i sławieński.

Nie znaczy to jednak, że nie możemy trafić do strefy, w której obowiązują najostrzejsze obostrzenia. Jak podkreślają pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, sytuacja jest bardzo dynamiczna. Z dnia na dzień liczba przypadków zachorowań rośnie. Wskoczenie do strefy czerwonej nie jest więc wcale niemożliwe. Trzeba się z tym liczyć. Jak

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 21-10-2020

 

Autor: Leszek Wójcik
Fot. Mateusz Iżakowski (archiwum)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pandemia
2020-10-21 17:19:14
Tak ważne informacje nie powinny być dostępne tylko za opłatą.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA