czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Pozwała biuro podróży

Pozwała biuro podróży

Pozwała biuro podróży
Data publikacji: 2016-05-10 21:28
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-11 12:08
Wywietleń: 1174 132997

Wdowa po jednej z polskich ofiar zamachu terrorystycznego z 18 marca 2015 roku w muzeum Bardo w Tunisie (Tunezja) pozwała biuro podróży, w którym wraz ze zmarłym mężem wykupiła wycieczkę do Tunezji. Domaga się ponad 806 tys. zł zadośćuczynienia i odszkodowania.

Pozew o zapłatę zadośćuczynienia i odszkodowania w tej sprawie skierowany został do Sądu Okręgowego w Poznaniu, skąd pochodzi małżeństwo. Stamtąd przekierowano go jednak do Opola, gdzie siedzibę ma pozwane ogólnopolskie biuro. Sprawa w Sądzie Okręgowym w Opolu ruszyła we wtorek (10 maja). Toczyła się z wyłączeniem jawności.

Jak wyjaśnił w rozmowie z mediami reprezentujący 31-letnią mieszkankę Poznania aplikant adwokacki Jakub Zbierski z Kancelarii Brykczyńscy i Partnerzy, pozew dotyczy odpowiedzialności biura podróży za niedopełnienie obowiązków, które na biuro – jak mówił – nakłada ustawa o usługach turystycznych. Chodzi o poinformowanie o szczególnym zagrożeniu w rejonie, do którego wyjechała kobieta wraz z mężem.

– Biuro nie dochowało tego obowiązku, a w naszej ocenie taki obowiązek miało – dodał Zbierski. Jak zaznaczał, w związku z nieudzieleniem informacji o możliwym zagrożeniu zamachami w Tunezji, małżeństwo pozbawione zostało świadomego wyboru, czy chce jechać na oferowaną wycieczkę.

– W naszej ocenie to wina ewidentna biura – podkreślił dodając, że „to nie jego klientka miała obowiązek takie informacje zbierać, bo po to poszła do profesjonalistów i po to zdecydowała się na takie, a nie inne biuro podróży, żeby to oni wzięli na siebie te obowiązki”.

Jak powiedział mediom po wtorkowej rozprawie adwokat Andrzej Sieradzki reprezentujący biuro podróży – biuro nie poczuwa się do odpowiedzialności w tej sprawie.

* * *

Zamach na muzeum Bardo, jedną z atrakcji turystycznych w Tunisie (Tunezja), miał miejsce 18 marca 2015 roku. Zginęło w nim ponad 20 osób, w tym trójka Polaków. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie (IS). (pap)

 

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Allaaa...
W calej Syri nie ma Wojny (!) tylko w tej czesci... gdzie IS-lam za bardzo sie rozpanoszyl !!
2016-05-11 12:08:10
Smutne
Czy turyści są aż tak nieodpowiedzialni i naiwni, że sami nie sprawdzają informacji prasowych na temat aktualnej sytuacji kraju, do którego się wybierają? Gdyby teraz jakieś biuro podróży sprzedawało wycieczki do Syrii i mówiło, że tam jest spokojnie, to też ludzie by tam latali? Ehh, szkoda gadać.
2016-05-11 10:30:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy