czwartek, 09 lipca 2020.
Strona główna > Kraj > Ponad 14 tys. wykroczeń podczas policyjnej akcji „Telefony”

Ponad 14 tys. wykroczeń podczas policyjnej akcji „Telefony”

Ponad 14 tys. wykroczeń podczas policyjnej akcji „Telefony”
Data publikacji: 2019-09-19 11:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-05 14:00
Wywietleń: 952 415904

Policjanci podczas akcji "Telefony" ujawnili ponad 14 tys. wykroczeń, w tym prawie 4 tysiące dotyczyło korzystania z telefonów podczas jazdy. Przy okazji ujawniliśmy 50 osób poszukiwanych - przekazał w czwartek rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

W poniedziałkowej akcji "Telefony" wzięło udział w całym kraju około 5 tysięcy policjantów ruchu drogowego. Celem było egzekwowanie od kierowców przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Działania policji dotyczyły nie tylko kierowców, ale też innych użytkowników dróg, ponieważ taki zakaz dotyczy wszystkich kierujących pojazdami, w tym rowerzystów.

Jak powiedział PAP Ciarka, podczas działań kontrolno-prewencyjnych pod nazwą "Telefony" policjanci ujawnili 14 185 wykroczeń, z czego korzystanie z telefonów podczas jazdy stanowiło 3924. Dodał, że podczas akcji "przy okazji" ujawniono 50 osób poszukiwanych.

"Trzeba podkreślić, że policjanci zwracają uwagę na wszystkie wykroczenia przez cały rok - to nie jest tak, że tylko w danym dniu. To był dzień pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL przeprowadzany w całej Europie" - poinformował policjant. "Takie akcje pod patronatem TISPOL-u są cykliczne, ogłaszane co jakiś czas - że w danym dniu policjanci szczególnie będą zwracać uwagę na kierujących używających telefonu, co nie zwalnia nas z obserwacji innych wykroczeń" - dodał.

Ciarka wskazał też, że "przestrzeganie przepisów, koncentracja, obserwacja drogi i jej otoczenia, nawiązanie kontaktu wzrokowego kierowca - pieszy, wzajemny szacunek i życzliwość to czynniki, które z pewnością mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego."

Działania policji dotyczące zakazu używania telefonu podczas jazdy wspiera emisja spotu pt. "Nie używaj telefonu w trakcie jazdy".

(pap)

Fot. policja

Komentarze

łapali "durczoków",
czy tylko "kierowców z Polic"?
2019-09-19 13:08:32
123
a na zdjeciu to typowy złotówa-taxiarz czy seba z bmw? taxiarze to 90% rozmawia przez telefon i jezdzi bez pasow nawet jak nie ma pasazera
2019-09-19 12:27:16

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie