sobota, 14 grudnia 2019.
Strona główna > Kraj > Ponad 14 tys. wykroczeń podczas policyjnej akcji „Telefony”

Ponad 14 tys. wykroczeń podczas policyjnej akcji „Telefony”

Ponad 14 tys. wykroczeń podczas policyjnej akcji „Telefony”
Data publikacji: 2019-09-19 11:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-05 14:00
Wywietleń: 805 415904

Policjanci podczas akcji "Telefony" ujawnili ponad 14 tys. wykroczeń, w tym prawie 4 tysiące dotyczyło korzystania z telefonów podczas jazdy. Przy okazji ujawniliśmy 50 osób poszukiwanych - przekazał w czwartek rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

W poniedziałkowej akcji "Telefony" wzięło udział w całym kraju około 5 tysięcy policjantów ruchu drogowego. Celem było egzekwowanie od kierowców przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Działania policji dotyczyły nie tylko kierowców, ale też innych użytkowników dróg, ponieważ taki zakaz dotyczy wszystkich kierujących pojazdami, w tym rowerzystów.

Jak powiedział PAP Ciarka, podczas działań kontrolno-prewencyjnych pod nazwą "Telefony" policjanci ujawnili 14 185 wykroczeń, z czego korzystanie z telefonów podczas jazdy stanowiło 3924. Dodał, że podczas akcji "przy okazji" ujawniono 50 osób poszukiwanych.

"Trzeba podkreślić, że policjanci zwracają uwagę na wszystkie wykroczenia przez cały rok - to nie jest tak, że tylko w danym dniu. To był dzień pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL przeprowadzany w całej Europie" - poinformował policjant. "Takie akcje pod patronatem TISPOL-u są cykliczne, ogłaszane co jakiś czas - że w danym dniu policjanci szczególnie będą zwracać uwagę na kierujących używających telefonu, co nie zwalnia nas z obserwacji innych wykroczeń" - dodał.

Ciarka wskazał też, że "przestrzeganie przepisów, koncentracja, obserwacja drogi i jej otoczenia, nawiązanie kontaktu wzrokowego kierowca - pieszy, wzajemny szacunek i życzliwość to czynniki, które z pewnością mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego."

Działania policji dotyczące zakazu używania telefonu podczas jazdy wspiera emisja spotu pt. "Nie używaj telefonu w trakcie jazdy".

(pap)

Fot. policja

Komentarze

łapali "durczoków",
czy tylko "kierowców z Polic"?
2019-09-19 13:08:32
123
a na zdjeciu to typowy złotówa-taxiarz czy seba z bmw? taxiarze to 90% rozmawia przez telefon i jezdzi bez pasow nawet jak nie ma pasazera
2019-09-19 12:27:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie