środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Pomniki Ofiar Katastrofy Smoleńskiej i Lecha Kaczyńskiego zostaną połączone

Pomniki Ofiar Katastrofy Smoleńskiej i Lecha Kaczyńskiego zostaną połączone

Pomniki Ofiar Katastrofy Smoleńskiej i Lecha Kaczyńskiego zostaną połączone
Data publikacji: 2018-04-11 12:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-13 13:37
Wywietleń: 1071 322357

Połączenie odsłoniętego we wtorek Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku z planowanym pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego zapowiedział w środę w RMF szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Monumenty ma połączyć chodnik.

Jak podkreślił w środę w RMF szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, monumenty połączy "czerwony, granitowy chodnik", a całość wyglądać będzie tak jakby prezydent Lech Kaczyński "z pomnika szedł po tym dywanie na schody do samolotu".

We wtorek, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej w Warszawie odsłonięto pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. Monument autorstwa Jerzego Kaliny, stanął na obszarze zielonym między placem Piłsudskiego a ul. Królewską. Na pomniku alfabetycznie wypisane są nazwiska wszystkich ofiar katastrofy. 

Podczas centralnych uroczystości odsłonięto także kamień pod pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dokonali tego: Jarosław Kaczyński, prezydent Andrzej Duda, Marta Kaczyńska z córkami oraz posłanka PiS, przewodnicząca warszawskich klubów "Gazety Polskiej" Anita Czerwińska. Według Jarosława Kaczyńskiego "jak wszystko na to wskazuje 10 listopada" stanie w tym miejscu pomnik Lecha Kaczyńskiego.

(pap)

Fot. PAP/Rafał Guz

Komentarze

Jarun
Mark Suski zwany Carycą Wielką dał popis fantazji lalkarza z Kielc: "a całość wyglądać będzie tak jakby prezydent Lech Kaczyński "z pomnika szedł po tym dywanie na schody do samolotu".Hosanna i alelluja, po prostu z nieba nam zstępuje...cud.
2018-04-13 13:31:25
Pikuś
W końcu przydupasy Kaczyńskiego nie będę zmuszani do noszenia drabinki za wodzem. Te schody są dobrze wymierzone. Jarozbaw będzie widoczny z daleka. Tylko czy zdoła wdrapać się tak wysoko?
2018-04-13 09:21:08
Jarun
Pomnik obsesji chorego bliźniaka nie przetrwa...bo historycznie nie wytrzyma. Póki knypek u władzy to wazelinarze włażą...a potem Lech zostanie zapomniany, bo też niczego nie dokonał.
2018-04-12 10:10:09
Weź kredyt i wyjedź
Brak obok pomnika Anny Komorowskiej jak siedzi przy stole razem z dyslektykiem i przynosi wstyd Polsce pilnując żyrandoli a Amber Gold, Beatrice Sawicka, Sobiesiak, i podróźujacego samochodem do tylu w tle
2018-04-12 00:33:09
do bronkowego kumpla
Jarun pisze ".. I tak przez 8 lat i końca nie widać. A koniec jest w Tworkach. "... i końca nie widać". Po kropce przejrzał na ślepka i zauważył koniec, cyt. "A koniec jest w Tworkach"...Przyznasz przecie bronkowy kumplu iż Jarun ma "koniec" nie w porządku lub coś ze wzrokiem.
2018-04-12 00:05:04
kumpel z bronka
Nie wszyscy inni komentatorzy mają obsesję pisania daty i PO z dużej litery- tylko ty paranoiku ! Nigdy nie odpowiadasz na argumenty...chory człowieku bez nicku.
2018-04-11 21:37:35
"Najwazniejszym jest" ...
...ze PO-nizszy Jarun jest "zawsze i codziennie Zdrowy"... a wszyscy inni komentatorzy maja paranoje i sa non-stop chorzy !!
2018-04-11 20:23:41
Jarun PO_pie..je
"I tak przez 8 lat i końca nie widać. A koniec jest w Tworkach."....Widzisz ten koniec w Tworkach czy nie?...Wsadź swój "koniec" do zimnej wody i przy następnych wyborach powszechnych zagłosuj PO_prawnie.
2018-04-11 19:37:21
MM
Oderwany od rzeczywistości, stary kawaler zaszyty w swym bunkrze na Nowogrodzkiej popadł w obłęd. Żyje w swoim świecie.
2018-04-11 14:59:20
super
najlepiej postawić Kaczyńskiego na samym szczycie tych schodów, a potem delikatnie popchnąć
2018-04-11 14:38:16
Jarun
Nowy kult jednostki. Zupełnie jak Lenin. To nieleczona choroba bliźniaka Jarka i coraz bardziej się pogłębia. Przecież to paranoja co miesiąc urządzać procesję ku czci brata. I tak przez 8 lat i końca nie widać. A koniec jest w Tworkach.
2018-04-11 14:04:44
8
Oby tylko wziąć prawdziwego rzeźbiarza, a nie tego, który stworzył płaskorzeźbę ś.p. L. Kaczyńskiego na dziedzińcu urzędu miasta w Warszawie ;/