Niedziela 26 września 2021r. 
REKLAMA

Policja zabezpiecza mobilne i stacjonarne punkty szczepień po ataku na szczepionkobus

Data publikacji: 2021-08-03 21:49
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-04 09:30
Policja zabezpiecza mobilne i stacjonarne punkty szczepień po ataku na szczepionkobus
Fot. archiwum  

Policjanci są w stałym kontakcie z samorządem i osobami odpowiedzialnymi za punkty szczepień zarówno mobilne jak i stacjonarne. Medyków pilnują zarówno umundurowane patrole, jak i funkcjonariusze operacyjni. Policja sprawdza też portale społecznościowe, na których organizują się antyszczepionkowcy.

Jak przekazała PAP we wtorek Monika Kierat z zespołu komunikacji społecznej pomorskiego oddziału NFZ, obecnie w regionie są 433 stacjonarne punkty szczepień. Dodatkowo działają też punkty plenerowe i jednostki mobilne.

- Plenerowe punkty szczepień bardzo często działają podczas pikników, festynów, festiwali, różnego rodzaju akcji, dlatego ich liczba się zmienia i jest trudna do dokładnego oszacowania - wyjaśniła Kierat.

Jak poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka prasowa "Szpitali Pomorskich" Małgorzata Pisarewicz, "Szpitale Pomorskie" prowadzą obecnie sześć stacjonarnych punktów szczepień.

- Dodatkowo od dwóch tygodni szczepimy na terenie Gdyni w szczepionkobusie – specjalnym pojeździe dostosowanym na potrzeby sprawnego i bezpiecznego wykonywania szczepień. Pojawiamy się nim w głównym punktach poszczególnych dzielnic Gdyni, gdzie mieszkańcy chętnie korzystają z tej formy podania szczepionki - dodała Pisarewicz.

Wnioski do sądu po ataku na szczepionkobus

Po sobotnim ataku antyszczepionkowców na szczepionkobus stojący na gdyńskim bulwarze policja kompletuje dokumentację w sprawie 15 osób, które protestowały przeciwko szczepieniom przeciwko COVID-19.

Wtedy grupa kilkunastu osób zebrała się przy szczepionkobusie i krzyczała "Jesteście zabójcami" oraz "Jesteście dziećmi doktora Mengele". Antyszczepionkowcy zostali wylegitymowani przez policję, która asystowała przy mobilnym punkcie szczepień.

Funkcjonariusze dwa dni wcześniej mieli informacje o planach antyszczepionkowców.

- Po zebraniu wszystkich materiałów skierujemy 15 wniosków o ukaranie do sądu w związku z nielegalnym zbiegowiskiem - powiedziała PAP oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdyni Jolanta Grunert.

Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Maciej Stęplewski, policjanci są w stałym kontakcie z samorządem i osobami odpowiedzialnymi za punkty szczepień zarówno mobilne jak i stacjonarne.

- Zabezpieczaliśmy i będziemy w dalszym ciągu zabezpieczać te miejsca i reagować na wszelkie przejawy łamania prawa. Do tych działań skierowane zostały zarówno patrole oznakowane jak i policjanci kryminalni. Ponadto cały czas prowadzimy rozpoznanie operacyjne, między innymi w internecie - dodał w rozmowie z PAP Stęplewski. (PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Klara
2021-08-04 09:21:52
Antyszczepionkowcy są jak islamscy terroryści.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ