Niedziela 26 września 2021r. 
REKLAMA

Kamiński: osoby, które będą blokowały punkty szczepień, poniosą bardzo surowe konsekwencje

Data publikacji: 2021-07-27 15:56
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-30 10:54
Kamiński: osoby, które będą blokowały punkty szczepień, poniosą bardzo surowe konsekwencje
Mariusz Kamiński Fot. domena publiczna  

Wszelkie incydenty związane z atakami i jakimikolwiek próbami agresji oraz blokowaniem punktów szczepień, będą spotykały się z bardzo ostrą reakcją policji - zapowiedział we wtorek szef MSWiA Mariusz Kamiński. Uzgodniliśmy z Komendantem Głównym Policji, że nawiąże kontakt z Prokuraturą Krajową, by kwalifikacja tych czynów była jak najsurowsza - dodał.

W niedzielę po południu w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim doszło do awantury pomiędzy grupą osób, która chciała wejść do placówki, a jej pracownikami. Musiała interweniować policja.

"Doszło do godnych ubolewania wydarzeń i incydentów w Grodzisku Mazowieckim. Policja zatrzymała pięć osób, które poniosą konsekwencje swoich działań. Dziś odbyłem rozmowę z Komendantem Głównym Policji, a komendant zwołał telekonferencję z udziałem komendantów wojewódzkich policji. Wszelkie incydenty związane z atakami i jakimikolwiek próbami agresji czy blokowaniem punktów szczepień będą spotykały się z bardzo ostrą reakcją policji. Uzgodniliśmy z komendantem, że nawiąże roboczy kontakt z Prokuraturą Krajową, żeby kwalifikacja prawna czynów, jakich dopuszczają się ci ludzie, była dla nich wystarczająco dotkliwa" - zapowiedział we wtorek minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński.

Kamiński dodał, że blokowanie punktów szczepień to nie są nielegalne zgromadzenia, tylko utrudnianie innym obywatelom walki o swoje zdrowie.

"To jest kwestia bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków. Ja rozumiem, choć nie akceptuję, że są osoby, które nie chcą się szczepić i bardzo nad tym ubolewam, ale jakiekolwiek próby agresywnych działań uniemożliwiające innym szczepienie się, spotkają się z bardzo ostrą reakcją państwa. To są sytuacje niedopuszczalne. Uczestnicy i organizatorzy tych działań poniosą bardzo surowe konsekwencje" - dodał minister. (PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Misi-u II
2021-07-30 10:35:11
Daj przyklady: jak Prawo od 2015 roku... po-winno i zadzialalo na Lewo w dzisiejszej Polsce !/??
Miś II
2021-07-30 06:37:06
Taka wypowiedź w państwie prawa jest niedopuszczalna ! W stosunku do takich osób powinno działać obowiązujące prawo i nic więcej !!!
Bo Ci ...
2021-07-28 16:13:13
Co uniemozliwiaja szczepiania i na Covid 19... maj "do gory nogami" po-odwracane po-glady !!!
as
2021-07-27 16:40:44
gdzie takich gnojów hodują.Pałą bić ich i karać finansowo.Jak można komuś uniemożliwić szczepienie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ