Czwartek, 23 marca 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Policja przejęła 13 kg narkotyków, materiały wybuchowe, broń i amunicję

Data publikacji: 13 stycznia 2023 r. 09:54
Ostatnia aktualizacja: 15 stycznia 2023 r. 11:07
Policja przejęła 13 kg narkotyków, materiały wybuchowe, broń i amunicję
Fot. PAP  

13 kg różnego rodzaju narkotyków o wartości pół miliona złotych, kilka sztuk broni palnej i kilkaset sztuk amunicji przejęli śląscy kryminalni i policjanci z CBŚP, którzy zatrzymali 28-latka. Podczas akcji jednocześnie wkroczyli do kilku miejsc w Bytomiu, Chorzowie i Rudzie Śląskiej.

W jednym z mieszkań policjanci znaleźli także materiały wybuchowe z zapalnikiem, które po ewakuacji kilkudziesięciu mieszkańców zabezpieczyli kontrterroryści.

Jak zaznacza śląska policja, to pierwsza w tym roku tak spektakularna akcja śląskich kryminalnych i katowickiego CBŚP. Zatrzymanie poprzedziły żmudne ustalenia policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach, którzy pracowali nad tą sprawą od kilku miesięcy. „Gdy śledczy ustalili z jak dużym procederem mogą mieć do czynienia, podjęli współpracę z Prokuraturą Rejonową w Bytomiu i Zarządem w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji. Dopiero po zebraniu informacji m.in. o dokładnej lokalizacji wszystkich mieszkań i garaży, które w różnych miastach użytkował podejrzewany mężczyzna, policjanci przystąpili do zatrzymania 28-latka" - podała w piątek komenda wojewódzka w Katowicach.

O tej samej porze policjanci weszli do kilku miejsc na terenie Bytomia, Chorzowa i Rudy Śląskiej. W pierwszym z mieszkań, w Chorzowie, znaleźli 35 gramów marihuany i haszyszu, zabezpieczyli blisko 10 tys. zł w gotówce i zatrzymali 28-latka, który – jak podał zespół prasowy śląskiej policji - początkowo „nie wydawał się przejęty sytuacją”. „Jego nastrój zmienił się diametralnie, gdy zrozumiał, że śledczy wiedzą także o jego kryjówkach w innych miastach” – dodała policja.

W Bytomiu kryminalni weszli do mieszkania, które zatrzymany wynajmował. Wewnątrz znaleźli materiały wybuchowe i zapalnik. Na miejsce wezwano m.in. pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach. W tym samym czasie policjanci ewakuowali z kamienic 50 mieszkańców, a w budynku odcięto dopływ gazu. Pirotechnicy zabezpieczyli materiały wybuchowe i przetransportowali je w bezpieczne miejsce. Dopiero wtedy śledczy przystąpili do dalszego przeszukania mieszkania, znajdując 400 w nim gramów kokainy i marihuany, urządzenie służące do badania czystości substancji chemicznych, trzy rewolwery i ponad 160 sztuk amunicji.

W kolejnej kryjówce 28-latka, w garażu w Rudzie Śląskiej policja znalazła aż 12 kilogramów marihuany, prawie pół kilograma kokainy, dwa pistolety i ponad 150 sztuk amunicji oraz przeszło 40 tys. zł w gotówce.

W sumie policjanci z KWP w Katowicach i katowickiego CBŚP przejęli ponad 12 kilogramów marihuany, prawie 700 gramów kokainy, amfetaminę i haszysz. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad pół mln zł. Śledczy zabezpieczyli w sumie także pięć sztuk broni palnej, ponad 300 sztuk amunicji, przeszło 50 tys. zł, urządzenie służące do badania czystości substancji chemicznych, wagi do porcjowania narkotyków i telefony należące do zatrzymanego. W miejscach przeszukań pracowali także policyjni technicy z Bytomia i Rudy Śląskiej.

28-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skąd został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bytomiu. Tam usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, materiałów wybuchowych, broni palnej i amunicji oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Grozi mu do 10 lat więzienia. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. (PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

1,2,3
2023-01-15 10:55:47
Moim zdaniem środowisko kibolstwa , nie mylić z prawdziwymi kibicami , na stadionach kraju czuje się jak w ciemnym , niedostępnym lesie partyzanci .PZPN targana różnymi aferami z przeszłości jest doskonałym leśnym poszyciem, w którym się można schować ! Za czasów komuny ludzie , którzy muszą się wyżyć , czynili to w stoczniach , ciężko pracując młotem na blachach . Nie potrzebowali brać do nosa, robić ustawki ... ot kilka piw starczało , aby się na meczu rozerwać i tyle !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA