poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Podsumowanie dwóch lat prezydentury Andrzeja Dudy

Podsumowanie dwóch lat prezydentury Andrzeja Dudy [FILM]

Podsumowanie dwóch lat prezydentury Andrzeja Dudy
Data publikacji: 2017-05-24 18:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-26 13:28
Wywietleń: 574 259836

170 spotkań z mieszkańcami Polski, 47 wizyt zagranicznych, polityka historyczna - to niektóre z działań podjętych przez prezydenta Andrzeja Dudę w ciągu dwóch lat, o których jest mowa w spocie umieszczonym na stronach Kancelarii Prezydenta.

24 maja 2015 roku przeprowadzona została druga tura wyborów prezydenckich. Andrzej Duda uzyskał 51,55 proc. głosów, pokonując tym samym dotychczasowego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

W środowym wywiadzie dla PAP prezydent mówił, co zalicza do swoich sukcesów w ciągu minionych dwóch lat: „Realizację zobowiązań wyborczych. Przede wszystkim program 500+ i obniżenie wieku emerytalnego. To były dwa najważniejsze, filarowe elementy programu, z którym szedłem do wyborów. Zostały zrealizowane. Nie mogę oczywiście pominąć w tym miejscu wielkiej zasługi, jaką ma w tym rząd pani premier Beaty Szydło. To program rządowy realizowany przez panią minister Elżbietę Rafalską. Pomoc rodzinom była naszą wspólną ideą – powiedział Andrzej Duda.

 

Kancelaria prezydenta zwróciła także uwagę w spocie na siedemdziesiąt rozmów z głowami państw i szefami rządów. W polityce zagranicznej podkreślana jest także inicjatywa Trójmorza, która dotyczy współpracy infrastrukturalnej państw regionu Adriatyk-Bałtyk-Morze Czarne. Istotnym momentem prezydentury Andrzeja Dudy był - o czym jest mowa w spocie - szczyt NATO w Warszawie. Przypomniano również, że podczas czterdziestu siedmiu wizyt zagranicznych prezydent wielokrotnie spotykał się z Polakami mieszkającymi poza granicami kraju. Pomagał także Polakom mieszkającym na Wschodzie.

Na gruncie krajowym zwrócono uwagę na inicjatywę "Start-upy w Pałacu" wspierającą innowacyjne polskie firmy i na powołanie Biura Interwencyjnej Pomocy Prawnej w Kancelarii Prezydenta RP, dzięki któremu dokonano interwencji w 15 tys. spraw.

Do osiągnięć prezydentury Andrzeja Dudy zaliczono także dbanie o pamięć historyczną: odznaczenie Janusza Brochwicz-Lewińskiego ps. Gryf - bohatera II wojny światowej, powstańca warszawskiego, dowódcy słynnej obrony Pałacyku Michla, a także jego pośmiertny awans na stopień generała dywizji; upamiętnienie forsowania Odry przez 1. Armię WP, powstania warszawskiego, zbrodni wołyńskiej, czy otwarcie Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej.

(pap)

Komentarze

Jarun
Oprócz banałów i patriotycznych wystąpień pan prezydent nie powiedział nic ciekawego, nowego. Teraz cieszy się jak małe dziecko, że spotkał się z Trumpem. Skąd Amerykanie wytrzasnęli takiego dziwaka, który zachowuje się jak rozkapryszony bachor.
2017-05-26 13:21:57
to nie prezydent - to marionetka
Ten czlowiek nie ma w Polsce nic do powiedzenia, bez pozwolenia Kaczynskiego nawet nie pierdnie. A jego głównym wyczynem jest 12 wyjazdów na narty za pieniądze podatników
2017-05-24 21:45:45
Jakób
Słowo DUDA w języku hiszpańskim to "wątpliwość", "zwątpienie", "niezdecydowanie". Obserwując przez dwa lata poczynania ob. Andrzeja Dudy mam wątpliwości, czy to jest prezydent wszystkich Polaków. "Sin duda", czyli "bez wątpienia" jest to prezydent lepszego sortu.
2017-05-24 21:14:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy