Wtorek 05 lipca 2022r. 
REKLAMA

Po tragicznym wypadku na jez. Tałty apel do żeglarzy: zakładajcie kamizelki ratunkowe

Data publikacji: 2022-06-19 11:55
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-19 11:55
Po tragicznym wypadku na jez. Tałty apel do żeglarzy: zakładajcie kamizelki ratunkowe
Fot. PAP  

Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zaapelowali w niedzielę do wszystkich żeglarzy i motorowodniaków o zakładanie kamizelek ratunkowych. Przyznali, że żadna z wyciągniętych z wody osób, które uczestniczyły w tragicznym wypadku na Tałtach, nie miała na sobie kamizelek.

"Przed wypłynięciem na wodę zawsze sprawdzajcie stan techniczny jednostki i zakładajcie kamizelki ratunkowe, bo mogą uratować Wam życie" - zaapelowali w niedzielę do wypoczywających na łodziach żaglowych i motorowych ratownicy MOPR.

Przypomnieli, że w sobotę na Tałtach doszło do tragicznego w skutkach wypadku: jacht motorowy Viva 606 z 7 osobami na pokładzie przewrócił się i zatonął. Sześć z siedmiu osób opuściło pokład. "Niestety pod pokładem została jedna osoba. Była to 8-letnia dziewczynka" - przypomnieli ratownicy i przyznali, że gdy podejmowali z wody osoby płynące motorówką żadna z ich nie miała na sobie kamizelki ratunkowej.

W sobotę późnym wieczorem po wydobyciu ciała dziecka policja podała, że dziewczynka była na motorówce pod opieką mamy. Pasażerowie motorówki pochodzili z Warszawy i woj. mazowieckiego, jedna osoba z woj. łódzkiego i jedna z woj. dolnośląskiego. Pod nadzorem prokuratora będzie teraz prowadzone w tej sprawie śledztwo. (PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Starszy Pan 2
2022-06-19 14:43:55
Dwa tygodnie temu na Przekopie Mieleńskim taki szaleniec w dużym jachcie motorywym na wysokosci Plaży Mieleńskiej płynąc od strony Basenu Górniczego na Wały Chrobrego zdemolował kilka łodzi cumujących do nabrzeża Plaży. Wracając po kilku godzinach omal nie zatopił idącej pod żaglami Cariny z dziećmi na pokładzie. Prawdopodobnie ten "pożal się Boże" wilk rzeczny nawet nie zauważył co narobił...Przebacz mu Panie, bo nie wiedział co czyni. Ale ja mu nie przebaczę!
Starszy Pan 1
2022-06-19 14:37:26
Nigdzie nie podają co było powodem wypadku! A to ważne. Otóż mijały się idące z bardzo dużą szybkością dwie motorówki. W wyniku powstałej fali jedna wywróciła się. Ten problem jest też na naszych wodach. Bardzo dużo początkujących motorowodniaków - najczęściej nuworyszy, starają się upajać szybkoscią i imponować nią swoim partnerkom. Nie zdają sobie sprawy ( a może i robią to dla zabawy ), że ich fale są bardzo grozne dla mniejszych jednostek.
Lehoo
2022-06-19 14:23:18
Tiaa, zwłaszcza dzieciom w kabinie, jak to było ostatnio

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA