Poniedziałek 08 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Pierwsze czołgi Abrams są już w Polsce

Data publikacji: 2022-07-18 10:22
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-20 16:22
Pierwsze czołgi Abrams są już w Polsce
O przybyciu do Polski pierwszych czołgów Abrams poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak. Fot. PAP  

Czołgi Abrams, na których będą szkolić się żołnierze Wojska Polskiego są już w Polsce - poinformował wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak.

"Czołgi Abrams, na których będą szkolić się żołnierze Wojska Polskiego są już w Polsce. Będziemy gotowi, kiedy pojawią się pierwsze z 250 najnowocześniejszych czołgów, które zamówiliśmy. Polska będzie dysponowała nowoczesną, potężną siłą, aby w sytuacji zagrożenia odstraszyć agresora" - napisał w poniedziałek na Twitterze wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak.

6. Wklej kod osadzenia tweeta w stworzo- nym przed chwilą kontenerze. Twitter

Jak podawała wcześniej Informacyjna Agencja Radiowa pierwsze dostawy używanych Abramsów powinny rozpocząć się na początku przyszłego roku. Maszyny - jak podała agencja - będą uzupełnieniem braków, które powstały po tym, gdy nasz kraj przekazał ukraińskiej armii czołgi T-72. W ramach dostaw uzbrojenia na Ukrainę trafiło ponad 240 zmodyfikowanych pojazdów. (PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do@ Kto to kupił ???
2022-07-20 21:04:39
Od 15 lat ćwiczymy leopardy i inne , zbudowaliśmy bazę serwisową , a wydajemy kasę na czołgi , których amunicją sterować będą zza oceanu , bo oprogramowania nam nie sprzedali ...,, śruby są metryczne niespotykane w Europie :))) jakieś pytania ?? Tylko NIK na to nasłać i szczegóły kontraktu stulecia , kto ile wziął do kieszeni szybko wypłyną ....
@ Kto to kupił ???
2022-07-20 16:22:38
Czy wg ciebie lepiej poczekać na europejski czołg przyszłości Niemcy/Francja ? Ponoć pierwsze mają być w produkcji około 2040 roku.
do Kto to kupił ???
2022-07-20 12:40:21
Te mosty to jeszcze "komusze" budowane pod czołgi starego "najważniejszego przyjaciela". Te nowe od nowego "najważniejszego przyjaciela" według dopuszczalnej nośności mostów nie mogą się poruszać samodzielnie lecz wyłącznie na "wieloosiowych-niskopodłogowych". Jak będzie stary "najważniejszy przyjaciel" atakował "przyczółek" to podeprze się most kołkiem. Nima stracha na Polaka!
Kto to kupił ???
2022-07-18 20:06:00
Każdy z nich waży ponad dopuszczalną nośność większości mostów w Wolsce Kaczysyna , amerykanie walczyli nimi na pustyni , my obstawimy na wschodzie na bagnach , czy ktoś ma jakieś pytania ???
Za ile $
2022-07-18 13:00:06
Jaka cena tego sprzętu z odzysku?
@Klara
2022-07-18 11:36:34
Przecież wiadomo, że 675, ale jak nastał Macierewicz, to jest oddał do Niemiec
@Klara
2022-07-18 11:18:26
Zastanów się ile polski podatnik będzie musiał zapłacić za te Abramsy, bo 240 czołgów T-72 rząd Morawieckiego lekką ręka oddał Ukrainie ZA DARMO.
Klaro...
2022-07-18 11:11:27
Donald chcial czy moze nawet PO-sprowadzal zza Buga...?/!!
Klara
2022-07-18 11:11:20
Ile heilikopterów Caracal do obrony Polski, NATO i UE sprowadzono za Macierewicza???
Klara
2022-07-18 10:29:33
Ile czołgów Abrams do obrony Polski, NATO i UE sprowadzono za Tuska???