Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Pierwsza afera nowego rządu? Hejtował za pieniądze PO

Data publikacji: 21 lutego 2024 r. 11:58
Ostatnia aktualizacja: 26 lutego 2024 r. 13:46
Pierwsza afera nowego rządu? Hejtował za pieniądze PO
Informacja na portalu Wirtualnej Polski  

Wirtualna Polska ujawniła aferę, która „nie na rękę jest Donaldowi Tuskowi i samej Platformie Obywatelskiej”. Jak wynika z zebranych materiałów, w tym faktur, które z wielkim trudem udało się uzyskać dziennikarzowi wp.pl w ciągu ostatnich lat PO finansowała hejt szerzony w sieci przez użytkownika „PabloMoralesPL”. Hejterem – jak wynika z publikacji – okazał się przedsiębiorca z Warszawy, który bezpardonowo i wulgarnie atakował nie tylko polityków ówczesnej władzy, w tym PiS, ale również Szymona Hołownię, o którym pisał: "pożyteczny idiota, narcyz, kłamca, manipulator, tchórz".

Jak wynika z tekstu Szymona Jadczaka, dziennikarza Wirtualnej Polski przez ostatnie 8 lat Platforma Obywatelska zapłaciła za „analizy politologiczne” wspomnianemu użytkownikowi 305 tys. zł. Jakie „analizy”?

– Najpierw partia nie chciała udostępnić dokumentów, zasłaniając się brakiem dostępności - pisze autor. - Gdy weszliśmy na ścieżkę sądową, faktury się odnalazły. Według ustaleń Wirtualnej Polski przedsiębiorca w tym czasie prowadził dwa konta, które promowały polityków Platformy oraz atakowały przeciwników partii. A szczególnie Szymona Hołownię.

Donald Tusk nie skomentował tego, że PO współpracowała z człowiekiem, który szerzył hejt w sieci.

„Śmierć Pawła Adamowicza nie jest jednostkowym wybrykiem. Prezydent Gdańska został zamordowany dlatego, że przez długie miesiące (…) wielka, pisowska machina, starała się wmówić, że jest on wcieleniem zła. Oczywiście, zawsze na końcu musi znaleźć się ktoś, kto wyciągnie nóż albo rewolwer. Jednak na początku zawsze jest złe słowo. Nazizm też nie zaczął się od komór gazowych, a właśnie od tego złego słowa” - w ten sposób Donald Tusk 13 stycznia podczas spotkania z młodzieżą z gdańskich szkół mówił o zagrożeniu mową nienawiści.

W tym samym czasie Wirtualna Polska bezskutecznie próbowała uzyskać od premiera komentarz w sprawie powiązań Platformy Obywatelskiej z kontami właśnie używającymi mowy nienawiści. Partia Donalda Tuska miesiącami nie chciała udzielić informacji na ten temat.

„Debil”, „kretyn”, „idiota” - to jedne z najpopularniejszych określeń, którymi użytkownik serwisu X [dawniej Twitter - red.] o pseudonimie „PabloMoralesPL”, określał przeciwników politycznych.

Konto ma ponad 100 tys. obserwujących - wśród nich czołowi politycy. Na liście jest między innymi premier Donald Tusk, jego ministrowie Sławomir Nitras, Borys Budka, Marcin Kierwiński, Izabela Leszczyna, a także Roman Giertych czy Krzysztof Brejza. Wpisy z konta mają wielotysięczne zasięgi.

„Debilami” w opinii użytkownika „PabloMoralesPL” byli m.in. Mateusz Morawiecki, Zbigniew Ziobro, Marek Kuchciński, Janusz Kowalski oraz pracownicy TVP. „Kretynem” z kolei był m.in. Mariusz Błaszczak, Tomasz Zimoch oraz dziennikarze Jakub Medek i Michał Kolanko. „Idiotami” zostali Rafał Bochenek, Maciej Wąsik, dziennikarze Grzegorz Sroczyński i Jacek Gądek. A także Szymon Hołownia.

Dla Hołowni i jego partii „PabloMoralesPL” miał zarezerwowaną osobną kategorię obelg i wyzwisk.

„Pożyteczny idiota, narcyz, kłamca, manipulator, tchórz”. „Hołownia od 2019 nie robi niczego innego, tylko roz****a opozycję” - to o jego działalności.

A do samego Hołowni „PabloMoralesPL” zwracał się tak: „Szymon!!! Kiedy zapiszesz się do PiS??? (...) Mówisz jak Brudziński. Myślisz jak Suski. (...) Jesteś PiS w pigułce”. Albo: „Jak tam Szymek były już buziaczki z biskupem za wczorajsze krycie pedofilii w sutannach?”. Napisał też do niego list: „Jest Pan żałosną imitacją polityka opozycji. Nie ma Pan ani wyobraźni, ani etycznych zasad, by nas reprezentować. Jedyne co Panem kieruje to rozbuchane do granic możliwości ego. (...)”.

W dziesiątkach wpisów, do ostatnich tygodni przed wyborami 15 października „PabloMoralesPL” wieszczył porażkę wyborczą Polski 2050 i odradzał głosowanie na tę partię – pisze autor tekstu na wp.pl (https://wiadomosci.wp.pl/obrazal-holownie-atakowal-przeciwnikow-politycznych-po-zaplacila-mu-setki-tysiecy-zlotych-6997658320771968a)

(k)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PIS stał się
2024-02-26 13:37:53
powodem , że społeczeństwo wkurzone na PIS zagłosowało na wszelkie gówno , które Donek wystawił na listy. Idąc tym tokiem rozumowania , że wybrani do Sejmu poza PIS-owcami , Konfą cała reszta , to obiekt kpin Polaków z PIS-U . Ogólnie biorąc sam szajs nie warty zaciągu . I to się potwierdza . Oni prawa nie potrafią stanowić , ani nawet rządzić zgodnie z prawem ! Za jakiś czas te głąby co ich powybierali , równie ochoczo skopią im dupę za głupotę jaką sobą reprezentują !
Dopiszę jeszcze raz
2024-02-25 18:36:22
Obnażasz swoją głupotę aby się przypodobać , nic z tego , własne inwektywy którymi się posługujesz , zaduszą ciebie tak samo jak ty własną rodzinę , która ciebie niczegio nie nauczyła po za chamstwem .
piszę jeszcze raz
2024-02-24 13:40:41
głupia matka - martwy syn , winny Matecki i redaktor PR w Szczecinie .Krzywdziciel dziecka na koszt podatnika ma wyj...ne na Was durnie !
gnój mateckiego
2024-02-23 21:30:24
Przez moralesa nikt nie zginął, przez szczecińskiego hejtera Mateckiego i jego kolesi z radia popełniło samobójstwo zaszczute dziecko. To jest miara hejtu. Politycy sa gruboskurni i niech się kotłują,mam to gdzieś.
@komunista
2024-02-23 17:28:18
Za pisu spokój? Może tak zapoznaj sie z listą zakupów komendy głównej policji z 2020 roku. Swego czasu taka lista krążyła po sieci i robiła furorę. Były w niej takie pozycje jak ręczne i plecakowe miotacze gazu, armatki wodne, pałki szturmowe, sprzęt do inwigilacji elektronicznej i zagłuszania sygnałów radiowych, tarcze i hełmy szturmowe - w ogromnych ilościach. Czy takie wyposażenie zakupuje rząd przyjazny obywatelom? Czy może raczej reżim szykujący sie na siłowe utrzymanie władzy?
@komunista
2024-02-23 16:07:17
Stary a głupi. Za PiSu spokój? Chyba pisowskim pociotkom na państwowych posadach tylko. A i pałą można było od pisowskiej milicji oberwać albo gazem, wystarczyło protestować przeciwko ich rządowi
FIGO
2024-02-23 15:00:03
i już nowa afera !. Tusk uśmiechnięty jak głupi do sera ( no, kompletny dyzma ) , bo Usrula w obecności szwagra z Brukseli obiecała Donkowi , że w przyszłym roku " odblokują " Polsce ( wspólnie pożyczone ) stare KPO. Boki zrywać , jak ten idiota się cieszy ! Ty się ciesz durniu, a My czekamy na obietnice wyborcze. Za burdel w prokuraturze trzeba będzie " beknąć " kratkami . Panie Tusk w przyszłym roku , to Morawiecki bez potrzeby UE dokończy dzieło , które "dupokracja " zatrzymała .Tyle głąby !
komunista
2024-02-23 12:01:37
będzie rządził po komuszemu .Jak Ci się nie podoba ,to dostaniesz pałą na grzbiet ! Polacy to taki naród , że bardzo lubi dostawać po ryju . Tak było jest i będzie . W poprzedniej kadencji Tuska , porozwalał większe zakłady , aby klasa robotnicza nie robiła mu " burdelu " w dobrym samopoczuciu .Minęło 10 lat spokoju za PIS i nowa fala wyborców , aż pragnie , aby im plecy wygarbować ! Tak głupi lemingu , Twojego ojca - rolnika , może nawet w pacyfikacji protestu zastrzelą ,bo Szymka chciałeś !
klemens
2024-02-23 11:05:59
aferą nowego rządu jest nadanie statusu infrastruktury krytycznej przejściom granicznym z Ukrainą i szlakom dojazdowym do nich . Kolejną to cenzurowanie przez Tuska wypowiedzi protestujących rolników i porównywanie ich do zdrady stanu . Sodówka już odwala ? Nie mam z kim przegrać ?
Hej,wstrętne,
2024-02-23 07:33:43
ale prawdziwe! I tylko trzeba wyrzucić do kosza wszystkie podręczniki dotyczące wychowania młodzieży,a skłonić do czytania wszystkich tego typu materiałów, dyskusji internautów, a to da mu wiedzę o świecie, ludziach , metodach walki o swoje w tym świecie. Trzeba uczyć prawdy , a nie bajeczek .
@@@niepablomorales
2024-02-22 17:28:55
bardzo zabolało... o szkodliwości dla Polski i Polaków raka pod nazwą POPiS pisze od lat ale wy od silnych razem i soku z buraka to raczej nie powinniście wypominać pisiakom Mateckiego czy innych - przecież jesteście tacy sami...
@do @@niepablomorale
2024-02-22 12:38:08
Owszem, ten artykuł odnosił się do jakiegoś trola peowskiego z tweetera. Nie wiem, nie używam tweetera, natomiast tutaj mam na codzień do czynienia z pisowskimi trolami. I nie próbuj mi wciskać głodnych kawałków że pis nie ma troli, bo już Mateckiemu udowodniono organizację farmy troli. Uderz w pisowców to trole się odezwą
Wstrętne
2024-02-22 06:56:03
Ta cała polityka jest ohydna. Wszyscy są siebie warci.
n-n
2024-02-22 06:01:54
A to musi skręcać z zawiści tych,którzy hejtowali ,niekoniecznie polityków ,za mniej niż honorarium tego hejtera..
do @@niepablomorales
2024-02-21 23:30:10
Po twoich tekstach na poziomie rynsztoku widać, że cierpisz na pisofobię jak twój guru z furią i zaciśniętą pięścią. Porozmawiaj szczerze z lekarzem może ci coś poradzi. Zanim nazwiesz kogokolwiek trollem przeczytaj jeszcze raz ten artykuł bo odnoszę wrażenie że masz problemy z czytaniem tekstu ze rozumieniem. Z artykułu i ustaleń dziennikarzy jasno wynika kto finansował hejt szerzony w sieci. Czego nie rozumiesz pisofobie ?
@sedno
2024-02-21 23:07:01
Masz rację. Zaczęli z przytupem od afery wiatrakowej, następnie "pseudo reforma uchwałami" mediów i TVP, teraz finansowanie przedwyborczego hejtu na przeciwników politycznych. Tak właśnie wygląda POlityczna poprawność i praworządność ludzi którzy nie tak dawno lansowali się w koszulkach z napisem Konstytucja. Szykuje się następna afera bowiem ich słynny sędzia wypowiedział się w mediach o podsłuchach. Cyt... "Możliwe, że sam wydałem zgodę na użycie Pegasusa"...
@ Edmund
2024-02-21 22:24:06
Żeby dogonić ciebie w pisaniu bzdur które wypisujesz przy każdej sposobności i każdym artykule to trzeba będzie żyć ze 100 lat. Nadworny pisarz "elyt" się znalazł.
a ja nie
2024-02-21 20:49:58
jestem jakimś jeb...tym trollem . Uważam co myślę , a wiem , że ludzie nie czytają tych bufonów typu ...ę i ...ą i wolą jak ktoś ludzkim żargonem nawijkę ożeni . Mocno się muszę starać , aby wyszło po staśkowemu z roboty. Z czasem i sam Stasiek coś napisze . Tym sposobem wspólnie tworzymy i czytamy Kurier . Gazetę Wyborczą na " siłę wciskają gdzie się da " , a to nawet do szarego papieru startu nie ma ! Każdy co się obraża , to jest zwykły buc i wyzywa od trolli !
@@niepablomorales
2024-02-21 18:51:02
Ooo, ciekawa retoryka. To teraz każdy kto wskazuje pisowskie trole jest ruską onucą? Zabolała duda trolu? Ile za wPiS kasujesz? Dali jakieś podwyżki przed wyborami?
Dziękuję
2024-02-21 18:48:10
za tytuł roku. Obiektywnie powiem , rządzić trzeba umieć. Trzeba być decyzyjnym. Trzeba wreszcie umieć analizować dane statystyczne, wykresy i wyciągać wnioski .Znam gościa , który robił to perfekcyjnie i dzięki podjętym decyzjom zdjął nawis inflacyjny walający się w kieszeniach głupich jak but lemingów. Drobni przedsiębiorcy ( krwiopijcy ) myśleli, że jak ONI doją roboli to O.K. Znalazł się lepszy cwaniak od nich .Porażka PIS-u nie wzięła się znikąd .Głupi Tusk nie ukradnie, a kalesony straci !
Myśl
2024-02-21 18:20:39
Tyle ważnego się dzieje, a wyłuskano z tego tylko jakąś pseudoaferę - zgodnie z linią redakcji. W WP nie napisali, że 'PO finansowała hejt szerzony w sieci przez użytkownika „PabloMoralesPL”', bo nie ma na to dowodów. Są tylko faktury za usługi związane z doradztwem politycznym od przedsiębiorcy Bartosza Kopani, który z dużym prawdopodobieństwem posługuje się w TT/X profilem Pablo Morales. Z drugiej strony PO już dawno powinna zrezygnować z tego lichego doradcy, zwłaszcza za 'totalną opozycję'.
@niepablomorales
2024-02-21 18:06:18
A ty ruska onuco kim jesteś zeby innych od troli wyzywać??????
Jan
2024-02-21 17:55:45
Donald Tusk w kampanii wyborczej obiecywał paliwo po 5,19 zł, tymczasem ceny cały czas rosną. Jak zauważają analitycy portalu e-petrol.pl, powyżki najmocniej odczuwają posiadacze pojazdów z silnikami diesla.
@DeDe
2024-02-21 17:54:46
Ale Nitras jest już kolejną kadencję... i zgadzam się z tobą - nie wiem jak można "to coś" wybierać mimo prawomocnego wyroku... no ale widać wyborcom to nie przeszkadza
@Głupi tutuł
2024-02-21 17:46:58
Wygrywasz nagrodę za żart roku, stwierdzeniem "Tylu mądrych ludzi w tym PIS-e". Pokaż mi choć jednego mądrego w tej zbieraninie idiotów! Może Czernek albo Kowalski? A Może Terlecki albo Macierewicz? Same asy intelektu xD xD xD
Głupi tutuł
2024-02-21 16:39:52
ponieważ cały ten Rząd Tuska jest jedną aferą ! Czasami myślę jak i gdzie czerwone bydło okiwało niemrawego i popierdującego ze starości Jarka ? Tylu mądrych ludzi w tym PIS-e dało się ograć , bo wierzyli w sondaże , zamiast grać na wygraną !
szymka określił
2024-02-21 16:37:59
dobrze w sedno
nie pablomorales
2024-02-21 16:33:24
W ogóle nie kojarzę kogoś o tym nicku, natomiast takie lokalne trole jak baba z magla, 2 razy obiecać, psi fryzjer, Adam, Edek, Bogdan(a) czy niezawodny trol "do..." są tu wszystkim dobrze znane. O Figu też można pomyśleć że to trol ale jak się okazuje to tylko pożyteczny idiota pisu. lokalne portale pełne są pisowskich troli aż na wymioty czasem bierze, czytając komentarze
Jak tu żyć...
2024-02-21 16:06:58
Totalny bełkot i typowe napuszczanie 1 vs 1 czyli zabawy i gierki polityczne, naprawdę już jesteśmy zmęczeni wyszukiwaniem tych afer! teraz tylko same afery które gonią afery a one wyrastające jak grzyby po deszczu. ktoś piernie głośniej - afera! ktoś nie piernie - afera!
DeDe
2024-02-21 15:55:55
Taki jeden ze Szczecina były radny a teraz poseł, który karierę swoją zamyślił poprzez polityczny hejt internetowy otrzymał nagrodę i posadę 4 letnią. Ktoś to coś wybrał czyli tacy sami jak on hejtownicy i to jest dramat i temat na artukuł.
Nic za darmo
2024-02-21 15:39:16
W Szczecinie od kilku lat też jest kilku dyżurnych hejterów PO. Zatrudnieni są w instytucjach podległych PO. Patrz wpisy poniżej. Afera opisana przez wp to, jak ktoś już tu napisał, ostrzeżenie dla Tuska i PO. Deep State ostrzegł, wygraliście wybory dzięki naszym mediom i kasie to teraz spłacajcie długi miliardowymi kontraktami, milionowymi przetargami i ważnymi stanowiskami. Bo jak nie, to zobaczycie. Tusk to tak naprawdę tylko marionetka i nic więcej.
Cdn
2024-02-21 15:24:23
Skad te zdziwienie?,Taki Brejza i jego tatus to robili za publicze pieniadze od dawna,W ''nagrode'' tatus w paramencie a synus w eurokolchozie i drze morde o pegasusie,Dobrze ,ze ich podsluchiwali ,chociaz nic to nie da ,bo maja przestepcza nadzwyczajna kaste po swojej stronie,Kto rozliczy finansowane przez platfusow ''soki z buraka'',''silni razem'' i inne jaczejki?Polactwo wybralo''szczesliwa i usmiechnieta Polske TUSKOCZENKI i BODNARENKI,
Pierwsza afera?
2024-02-21 15:21:51
Pierwsza to chyba była wiatrakowa a od tego czasu afer było więcej. Na hejterów totalna opozycja wydawała dziesiątki milionów od lat, ten jeden to mały pikuś jest.
@Gościówa
2024-02-21 15:18:42
Ty tak na serio? Okopress? Wywaleni z gazety wyborczej z syndromem porzuconej kochanki? Wchodziłem na okopress jak zaczynali i już wtedy była to nieznośna propaganda nie mająca nic wspolnego z dziennikarstwem ale po jakimś czasie zaczeli nabierać sadła i przestali się ograniczać z propagandy zaczęli na ostro iść w absurd totalitaryzmu lewackiego i paranoję politpoprawności...
Mate
2024-02-21 14:54:07
A ten co podszywał się pod minimum trzy kobiece konta dostał miliony za hejt a teraz jest posłem ze Szczecina.
fin
2024-02-21 14:40:01
czyli wynik meczu PiS 102 017 : PO 1
Ostrzeżenie
2024-02-21 14:39:35
To bardzo dziwna sprawa. Portal wp.pl to tuba propagandowa lewactwa z PO, Hołowni i SLD. Od kilku lat "wdeptują w ziemię" PIS. Pomogli wygrać wybory PO. W wp.pl nie ma ani jednego dziennikarza, pracują tam tylko propagandziści nienawidzący prawicy. A tu nagle piszą coś negatywnego o PO. To prawdopodobnie ostrzeżenie szefów wp.pl (Soros) dla Tuska, że musi być posłuszny i spłacać długi za wygrane wybory.
zew
2024-02-21 14:32:19
Matecki też hejtował za pieniądze PiS.
Zdziwony nieco
2024-02-21 14:25:40
Dlaczego nikt z dziennikarzy nie odnosi się do słów Marszałka Polski - Szymona Hołowni o wgniataniu w ziemię i sugerowaniu zgładzenia przedstawiciela innego państwa??! To jest skandal, że Marszałek naszego Państwa, druga osoba po Prezydencie oficjalnie wypowiada takie słowa.
Pomorzanin
2024-02-21 14:25:38
Taka afera jak 100 poprzednich... gdzie niewinnym ludziom CBA o 4:00 rano na chaty wparowywało... PiS wie, że jedyny ratunek na odciągnięcie uwagi od rozliczenia ich nieudacznictwa to skomasowany atak... Mam nadzieje, że wszyscy pomówieni zaczną domagać się sprostowań i odszkodowań za kłamstwa... Zobaczymy co wtedy niedobitki pisowskie zrobią...
Edmund
2024-02-21 13:52:57
Pierwsza afera? Wielkie opóźnienie,bo źeby dogonić PIS w ilości afer to PO musiałaby rządzić....100lat
Stanisław
2024-02-21 13:49:00
Myślałem że to będzie artykuł o Mateckim... a nie, on nie hejtował on tylko informował...
Gościówa
2024-02-21 13:41:39
Serio kurierze, płatnych analiz się czepiacie? Za prawdziwym dziennikarstwem oko.press "Rząd stworzył System Śledzenia Opozycji w sieci. @NASK_pl monitorował konta wykazujące się "antypatią wobec władzy". Można powiedzieć: wszyscy byliśmy w tym systemie, który miał monitorować dezinformację.Jako jej źródła wskazywano nasze tweety"
Eleonor
2024-02-21 13:30:12
Normalnie sensacja i odkrycie! Przecież to normalne że wszystkie partie polityczne walczące o władzę wykorzystywały i wykorzystują do wojny tzw. hejt! I nie trzeba do tego płacić, bo znaczna większość robi to całkowicie za darmo dla przyjemności i zabawy! Wystarczy jeden prowokacyjny wpis trolla i lawina komentarzy leci, przeczytajcie pierwszy lepszy artykuł i to nie związany z żadną polityką!
sedno
2024-02-21 13:03:58
Pierwsza afera? Ten cały rząd to jedna afera!
Niesamowite
2024-02-21 13:02:48
WP jest /staje się/ godna czytania? Manipulacje czlenow PO nie dziwią , język zakłamany ,odwracanie znaczeń nie dziwi . To są manipulatorzy godni oficerów ... . Charakterystyka Hołowni trafna , chociaż kłamać tak chyba nie potrafi , ale stara się bardzo . SYF u władzy.
Edek
2024-02-21 13:01:03
A czego mozna sie spodziewać PO tej niemieckiej parti i jej wodzu .Wystarczy spojrzeć w oczy ryzego zeby przekonać się ze ma się doczynienia z klamca ,hipokryta i msciwym człowiekiem PO trupach realizujący swoje cele. Nosili koszulki z napisem konstytucja ,krzyczeli o demokracji i praworządności a teraz w imię najnizszych instynktów zemsty to wszystko depczą i łamią. Ale za to noszą bialoczerwone serduszka i mysla ze rozsadni ludzie dadzą sie na to nabrać .Wilki w owczej skórze.
@łojek
2024-02-21 12:52:40
To nie do Kuriera, tylko do Wirtualnej Polski. To jest śledztwo WP, czytaj ze zrozumieniem.
Robert
2024-02-21 12:21:15
Dopiero teraz wp to zauważyła? Wp rowniez brała udział w czasie kampanii wyborczej w mowie nienawiści!! Łamanie Konstytucji trwa nadal!
łojek
2024-02-21 12:14:29
ok, czyli to tutaj przesiedli się "dziennikarze" z radia szczecin, good to know

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA