środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Kraj > Pence zapewnił, że jesteśmy na bardzo dobrej drodze, by nie było wiz do USA

Pence zapewnił, że jesteśmy na bardzo dobrej drodze, by nie było wiz do USA

Pence zapewnił, że jesteśmy na bardzo dobrej drodze, by nie było wiz do USA
Data publikacji: 2019-09-02 20:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-06 20:15
Wywietleń: 869 412512

Wiceprezydent USA Mike Pence powiedział mi, że Polska jest na bardzo dobrej drodze, żeby w krótkim czasie rozwiązać ten problem, żeby nie było już wiz do Stanów Zjednoczonych. Sądzę, że ten problem zniknie bardzo szybko - powiedział w poniedziałek (2 września) premier Mateusz Morawiecki.

Poniedziałek był dniem dwustronnej wizyty wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych w naszym kraju. 

Szef rządu był pytany na konferencji w Józefowie pod Warszawą, czy liczy na to, że jeszcze przed wyborami uda się rozwiązać kwestie wiz do Stanów Zjednoczonych.

- Nie wiem, czy przed wyborami, ale dzisiaj rozmawiałem z wiceprezydentem Pence'em i rozmawialiśmy również o tym i powiedział mi, że jesteśmy na bardzo dobrej drodze, żeby w krótkim czasie rozwiązać ten problem, żeby nie było już wiz do Stanów Zjednoczonych - powiedział Morawiecki. Jak mówił Polska stała się "krajem dojrzałym" i rok temu zostaliśmy zakwalifikowani przez jedną z agencji ratingowych jako rynek dojrzały i państwo rozwinięte.

- W ślad za tym idą pewne zobowiązania, ale jednocześnie też pewne korzyści, a więc sądzę, że ten problem zniknie bardzo szybko - powiedział szef rządu.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą, wiceprezydent USA powiedział, że dzięki przywództwu prezydentów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy sojusz Stanów Zjednoczonych i Polski jest silniejszy niż kiedykolwiek. "

- Cieszę się, że mogę donieść, że Polska zbliża się do spełnienia kryteriów objęcia programem ruchu bezwizowego. Jak dziś mówiłem, kiedy zakończy się ten proces, jesteśmy gotowi bardzo szybko objąć Polskę tym programem - powiedział Pence.

Później został dopytany, kiedy dokładnie można się spodziewać zniesienia wiz dla Polaków. Pence powtórzył, że Polska zbliża się już do wymaganego amerykańskim prawem progu 3 proc. odmów wizowych.

- Jeśli Polska spadnie poniżej tego poziomu, to ten (wymóg) będzie spełniony. Zakładając, że będziemy mogli do końca miesiąca to potwierdzić oficjalnie, to w każdej chwili zaraz potem Sekretarz Stanu będzie mógł włączyć Polskę do programu bezwizowego - powiedział wiceprezydent USA.

(pap)

Fot. Kancelaria Prezydenta RP

Komentarze

wyliczanka przedwyborcza
Pence, Pence w której ręce są wizy dla Polaków?
2019-09-06 20:08:26
Ja
Jest tyle pieknych miejcs na Swiecie - to po co tam sie pchac??? podroz droga, Viza bedzie Bardzo DROGA z roznymi restrykcjami, bo zaraz na poczatku przed jej otrzymaniem "wkleja CI" grubsze od paszportu rozne paragrafy , ktore beda Cie straszyly jeszcze przed wjazdem tam, w sklepach " second hand" towar, prawie 100% spolecznosci usa spotykanej NIE zna i NIE chce znac angielskiego a do tego w roznych kolorach!!! NIC nowego i ciekawego NIE ma do zwiedzania , co i rusz ataki roznych huraganow, brud i zapach sikow w glownych metropoliach, itd.itd...NIECH ONI NAJPIERW PRZYGOTUJA SIE PRAWDZIWIE DO PRZYJECIA TURYSTOW!!!! to MOZE , MOZE - przyjedziemy gora na 2 tygodnie aby pozbyc sie tej ciekawosci z ciekawosci.
2019-09-04 21:46:34
do @ Hop, hop
- rozpoczął się sezon wyborczy po obu stronach Atlantyku, w Polsce i USA. To sprzedawanie kitu istnieje od kiedy elektryk "dał demokrację", wcześniej była "komuna" z takim samym procesem przyznawania wiz.
2019-09-03 09:36:42
Do USA już nie warto jeździć.
Spóźnili się o Ok. 20 lat.
2019-09-02 23:06:20
Hmm
To juz tylko ok. 3 %... "Licha ktore dalej Nie spi i cicho ciemnych" dostaje Odmowy Wizowe ??
2019-09-02 23:00:32
Hop, hop
Cała Polska skacze z redosci
2019-09-02 20:33:22

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie