wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Kraj > Zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych możliwe jeszcze w tym roku

Zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych możliwe jeszcze w tym roku

Zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych możliwe jeszcze w tym roku
Data publikacji: 2018-04-17 22:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-18 11:30
Wywietleń: 1655 323299

Zniesienie wiz koniecznych do podróżowania do Stanów Zjednoczonych jest możliwe jeszcze w tym roku – powiedział we wtorek w Zakopanem konsul ds. polityczno-ekonomicznych USA Thomas S. Zia. Jak dodał jednak, odsetek odmów w tej sprawie musi do końca września spaść poniżej 3 proc.

Konsul wyraził nadzieję, że 30 września Polska zakwalifikuje się na program ruchu bezwizowego. Z końcem września kończy się rok fiskalny w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli odsetek odmów przyznania wiz do tego czasu spadnie poniżej progu trzech procent, Polacy będą mogli swobodnie podróżować za ocean. Polskie Linie Lotnicze LOT namawiają do składania wniosków wizowych do konsulatów USA. W tym celu LOT wraz z partnerami uruchomił kampanię społeczną. Na potrzeby kampanii została uruchomiona strona internetowa www.bezwizdousa.pl, na której można zapoznać się ze szczegółami programu ruchu bezwizowego do USA, oraz jak spełnić wymagane kryteria.

- Mam nadzieję, że wkrótce wizy do USA nie będą już potrzebne Polakom - powiedział Thomas S. Zia. Według niego co roku ponad 200 tys. Polaków odwiedza Stany Zjednoczone.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo w ostatnich latach turystów z Polski jest coraz więcej i chcemy, żeby ta liczba nadal rosła. Jeżeli Polacy mogliby podróżować do Stanów bez wizy, to ta liczba byłaby jeszcze większa - podkreślił. - Bardzo chcemy, żeby Polska zakwalifikowała się do programu bezwizowego i myślę, że jesteśmy bardzo blisko do tego. Obecnie ponad 95 proc. Polaków dostaje wizy na okres 10 lat. Aby przekroczyć próg ruchu bezwizowego, ten odsetek musi wynieść 97 proc.

Dyplomata wyjaśnił, że odmowy wjazdu do Stanów Zjednoczonych otrzymują osoby, które wcześniej miały problemy prawne, nielegalnie pracowały na terenie USA, lub przebywały za oceanem dłużej, niż pozwalały im na to przepisy imigracyjne.

(pap)

Fot. PAP/Paweł Supernak

Komentarze

Logicznie myslac
Brawo USA i w dalszym ciagu Nie wydawac Wiz: dla Komunistow i PO-stkomunistow oraz reszty Lewactwa... niech se dalej jezdza w "drugim kierunku" !!
2018-04-18 11:04:35
BUAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHA :FD:DLDLD WTF :D:D:D dobre !
- wybory się zbliżają? Tylko gdzie, w USA czy PRL-bis?...Stara śpiewka, chyba wcześniej "zejde".
2018-04-18 09:20:24
Wizy
Jest możliwe jeszcze w tym roku...a czy tak się, na 100%, stanie?
2018-04-18 06:41:20

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie